reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Nemera
Biznes |

Francuska firma otworzyła fabrykę w Polsce

Francuska firma Nemera otworzyła w Szczecinie zakład produkcyjny w zakresie urządzeń do podawania leków. Łączna powierzchnia obiektu wynosi ponad 11 tys. mkw. Znajduje się w nim również 3 400 mkw. clean roomów, które w przyszłości mogą zostać powiększone.

Nowy zakład produkcyjny będzie początkowo koncentrować się na urządzeniach do wstrzykiwania i  stopniowo rozwijać, informuje firma w komunikacie prasowym. Będą tam również opracowywane prototypy, produkowane małe serie do partii klinicznych i  zautomatyzowane wolumeny na dużą skalę.

Obecnie Nemera Szczecin zatrudnia 150 osób, jednak liczba ta stale rośnie. W ciągu kilku lat planowane jest nawet potrojenie kadry. Do 2025 roku natomiast Nemera Szczecin przewiduje zatrudnienie 350 osób z doświadczeniem w zakresie mechaniki, mechatroniki, automatyki, technologii tworzyw sztucznych oraz zarządzania projektami i projektowania.

„Rozpoczęliśmy działalność nieco ponad rok temu i jestem zdumiony tym, co nasze zespoły osiągnęły od tego czasu, pomimo wyzwań związanych z COVID-19 i konfliktem na Ukrainie. Nasza niezmienna koncentracja na potrzebach pacjentów i pasja do opracowywania rozwiązań w zakresie urządzeń do podawania leków będą służyć naszym klientom i pacjentom również w przyszłości.” – powiedział w komunikacie prasowym Marc Hämel, dyrektor generalny Nemery.

W szczecińskim zakładzie będzie odbywała się również działalność badawczo-rozwojowa poświęcona projektowaniu i prototypowaniu nowych urządzeń w zintegrowany sposób.

„To bardzo ekscytujący czas dla Nemery. Jestem przekonany, że dzięki całej ciężkiej pracy, jaką włożyli nasi pracownicy, stworzyliśmy najlepsze możliwe środowisko pracy, w którym nasi ludzie mogą się rozwijać, a nasza firma prosperować.” – powiedział w komunikacie prasowym Alberto Lozano, dyrektor Nemera Szczecin.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama