reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Prometheus
Przemysł elektroniczny |

Polski producent dronów rozwija się

Prometheus S.A. zaprezentował nową platformę dronową Prometheus UAV H2 GSM, będącą wynikiem prac nad rozwojem bezpieczeństwa i cyfryzacji przestrzeni powietrznej. Drony H2 zostały w całości zaprojektowane przez polskich inżynierów a ich produkcja odbywa się w Polsce.

Polska spółka poinformowała w komunikacie, że drony te powstały z myślą o służbach ratowniczych, przedsiębiorstwach odpowiedzialnych za infrastrukturę krytyczną, rolnictwie precyzyjnym, działalności geodezyjnej i wielu innych gałęziach gospodarki.

„Dzięki innowacyjnej technologii i szerokim możliwościom konfiguracji dron H2 oferuje niespotykane dotąd możliwości. Nasz dron jest intuicyjny w użyciu, niezawodny i niezwykle precyzyjny, umożliwia szybką identyfikację i skuteczną neutralizację zagrożeń, kierowanie akcją ratunkową, komunikację z osobami na miejscu zdarzenia za pomocą głośnika oraz jest gotowy do połączenia z dowolnym centrum zarządzania kryzysowego w czasie rzeczywistym. Platforma H2 to kompleksowe rozwiązanie, które nie ma dotąd odpowiednika na rynku bezzałogowych systemów powietrznych.” – powiedział Robert Drzewiecki, Prezes Prometheus S.A.

Nowy dron ma napęd hybrydowy, masę 17 kg i udźwig do 6 kg. Może odbywać lot trwający nawet do pięciu godzin. Został wyposażony w zaawansowany system komunikacji, więc można nim sterować z dowolnego miejsca za pomocą sieci GSM, LTE, 5G, 3G, SatCom i Starlink. Drony Prometheus przystosowuje w zależności od potrzeb, wyposażając je w takie urządzenia jak: kamera RGB, kamera termowizyjna, kamera multispektralna, kamera NightVision, LIDAR, detektor metanu, etc.  

„Opracowane przez nas drony są gotowe do wdrożenia, z naszej wiedzy wynika, że jesteśmy jedynym podmiotem posiadającym gotowe i przetestowane rozwiązanie, które zweryfikowaliśmy pozytywnie we współpracy z podmiotami z wielu branż. Zakończyliśmy szereg rygorystycznych testów, w tym z udziałem potencjalnych klientów – wyniki są bardzo pozytywne, a w wielu przypadkach wręcz przełomowe.” – mówił Drzewiecki.

Firma Porometheus została założona w 2019 roku, a jej zakład mieści się w kampusie Airbusa na Okęciu. W Prometheusie pracują specjaliści z dzieciny awiacji, informatyki, automatyki, sterowania, nawigacji, łączności i materiałoznawstwa.  

W 2021 roku w firmę Prometheus zainwestował JR Holding ASI: JR HOLDING inwestuje w producenta dronów UAV.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1