reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© apple wikimedia
Przemysł elektroniczny |

Apple zwiększy produkcję w Indiach ?

Apple chce, aby produkcja w Indiach stanowiła 25% całej produkcji przedsiębiorstwa, powiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej indyjski minister handlu. Obecnie stanowi ona ok. 5-7%.

„Apple, kolejna historia sukcesu” - powiedział Piyush Goyal - „Wytwarzają już około 5-7% swojej produkcji w Indiach. Jeśli się nie mylę, zamierzają zwiększyć ją do 25% swojej produkcji. Wprowadzili na rynek najnowsze modele z Indii, produkowane w Indiach”.

Goyal nie powiedział jednak, kiedy Apple planuje zwiększenie mocy produkcyjnych w Indiach. Amerykańskie przedsiębiorstwo natomiast nie odpowiedziały na prośbę agencji Reutera o komentarz. 

Apple zaczął stawiać na Indie w 2017 roku, gdy firma Wistron rozpoczęła tam montaż iPhone’ów. Następnie swoją fabrykę otworzył tam również inny podwykonawca, firm Foxconn. 

Podobno to właśnie Foxconn planuje w ciągu dwóch lat czterokrotnie zwiększyć swoje moce produkcyjne, a co za tym idzie siłę roboczą, w swojej indyjskiej fabryce iPhone’ów, pisze Reuters, powołując się na anonimowe źródło. 

Dodatkowo Aswini Vaishnaw, indyjski minister dr. elektroniki i technologii informatycznych, napisał w poniedziałek na Twitterze, że eksport Apple z Indii osiągnął w grudniu 1 mld USD. Jest więc to kolejny komunikat osoby z rządu indyjskiego na temat Apple’a. 

W związku z ostatnimi rosnącymi napięciami pomiędzy Pekinem a Waszyngtonem, a także blokadami i ograniczeniami związanymi z COVID-19 w Chinach, muszą mieć wpływ na decyzje dotyczące zmian ukierunkowania ciężaru produkcji. 

Obecnie poza Chinami produkowanych jest jedynie 5% produktów Apple’a. Analitycy J.P.Morgan szacują, że w związku ze zmianą nastrojów, do 2025 roku, ich ilość może się zwiększyć nawet do 25%. 


reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama