reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Biznes |

Asbis ze spadkiem przychodów w grudniu

Skonsolidowane przychody Asbisu wyniosły w grudniu 2022 roku ok. 303 mln USD, były więc o ok. 24% niższe niż przed rokiem, informuje PAP Biznes.


Przychody Asbisu w grudniu 2021 roku wyniosły 396 mln USD. PAP Biznes podaje, że w listopadzie minionego roku Asbis podniósł prognozę finansową na 2022 r. Zgodnie z tymi szacunkami, przychody ze sprzedaży miałyby kształtować się od 2,6 mld USD do 2,8 mld USD. Z kolei zysk netto po opodatkowaniu miałby osiągnąć wartość 70-74 mln USD.

"Asbis realizuje swoje założenia, dlatego z przyjemnością informujemy, że nasza prognoza finansowa na poziomie przychodów została zrealizowana, Jesteśmy w trakcie zamykania 2022 roku, ale już teraz mogę powiedzieć, że jesteśmy bardzo pewni co do realizacji prognozy również na poziomie zysku netto. Rozpoczęliśmy już 2023 rok, w którym przewidujemy kolejne wzrosty, szczególnie, że mocno rozwijamy naszą obecność na perspektywicznych rynkach oraz rozpoczynamy działania w Afryce, co do których też jesteśmy nastawieni optymistycznie.” – cytuje wypowiedź z komunikatu prasowego Costasa Tziamalisa, wiceprezesa grupy Asbis, PAP Biznes.

Tziamalis powiedział w komunikacie również, że zdecydowanym liderem sprzedaży w grudniu był Kazachstan, dalej Ukraina, Słowacja oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie. Najlepiej sprzedawały się natomiast smartfony, procesory, laptopy i inne akcesoria.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama