reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Elhurt
Biznes |

Elhurt stawia na systematyczny rozwój

W grudniu Evertiq informował o nawiązaniu przez Elhurt współpracy z firmą Winsen – producentem czujników z Azji. Zaciekawieni tą informacją postanowiliśmy zapytać Ireneusza Pesty, Dyrektora Handlowego w Elhurt Sp. z o.o., jak ocenia miniony rok i w jakim nastroju zapatruje się na 2023.

Ewelina Bednarz, Evertiq: Jaki był 2022 rok dla Elhurtu?

Ireneusz Pesta, Dyrektor Handlowy w Elhurt: Postawione przed nami wyzwania nas nie przerosły, a z każdej trudnej sytuacji wyciągnęliśmy lekcje. Cały zespół spisał się świetnie, co poskutkowało zadowalającymi wynikami finansowymi. W minionym roku pozyskaliśmy też nowych partnerów biznesowych bądź też poszerzyliśmy zakres współpracy z tymi dotychczasowymi. Na pewno z optymizmem patrzymy na 2023 rok. 

EB: 2022 rok nie był łaskawy chyba dla nikogo. Złożyło się na to wiele różnych czynników. Proszę powiedzieć, jakie były dla Państwa największe wyzwania w minionym roku? 

IP: Przede wszystkim walczyliśmy o krótsze terminy dostaw, weryfikowaliśmy te otrzymane od dostawców, jednocześnie zmagając się z rosnącymi cenami towarów. Bardzo cenna okazała się umiejętność szybkiej adaptacji do nowych warunków. Kluczowe było też ekspresowe działanie, mając na uwadze dobro projektów naszych klientów.

EB: Jakie wydarzenie minionego roku napawa Elhurt największą dumą?

IP: Pomimo trudnego roku osiągnęliśmy wszystkie założone cele. Co więcej, niektóre z nich zrealizowaliśmy z nawiązką. Tutaj nie sposób nie wspomnieć o wielkim zaangażowaniu całego zespołu. Bardzo doceniam doświadczenie, które zebraliśmy przez minione 3 lata. Nie przypominam sobie, czy kiedykolwiek wcześniej przechodziliśmy płynnie z jednego kryzysu w kolejny. Otwarta komunikacja z naszymi partnerami: klientami oraz dostawcami i świetna praca wykonana przez moje koleżanki i kolegów to powody, dla których jesteśmy tu gdzie jesteśmy. Mam nadzieję, że nauka nie pójdzie w las, dlatego już teraz staramy się najlepsze praktyki z tego trudnego okresu wpleść w codzienne funkcjonowanie firmy.

EB: Jakie są oczekiwania Państwa firmy względem przyszłości i 2023 roku? 

IP: Krok po kroku będziemy realizować nasz plan, który zwyczajowo powstaje na przełomie roku poprzedniego i bieżącego i jest dla nas ścieżką do realizacji kolejnych ambitnych celów. Jak zawsze są pewne sprawy i procesy wymagające poprawy czy niekiedy wręcz gruntownej zmiany. Niejednokrotnie oceniamy się bardzo krytycznie na każdej płaszczyźnie naszej działalności. Mowa tutaj o działaniach zakupowych, logistycznych, czy chociażby tych dotyczących współpracy z naszymi partnerami. Postawimy na systematyczny rozwój i bieżącą analizę trudniejszych sytuacji i w razie konieczności będziemy korygować kurs.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2