reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© abb
Biznes |

ABB sprzedaje firmę Power Conversion

Międzynarodowy koncern z siedzibą w Zurichu sprzedał Power Conversion firmie AcBel Polytech Inc. za 505 mln USD w gotówce. Transakcja ma zostać sfinalizowana w połowie 2023 roku.

Power Conversion, dawniej Lineage Power, znalazło się w portfolio ABB w 2018 roku, w wyniku przejęcia GE Industrial Solutions w 2018 roku. 

Sprzedana firma swoją siedzibę ma Plano w Teksasie. W centrali i w trzech oddziałach zatrudnia łącznie ok. 1500 pracowników. W 2022 r. wygenerowała przychody w wysokości około 440 mln USD i dochód z działalności operacyjnej w wysokości około 50 mln USD, z wyraźnym ukierunkowaniem na rynek północnoamerykański – czytamy w komunikacie prasowym ABB.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że znaleźliśmy doskonały nowy dom dla tej wyspecjalizowanej firmy, która w przyszłości może rosnąć w siłę pod przywództwem AcBel” — powiedział w komunikacie prasowym Björn Rosengren, dyrektor generalny ABB – „Jesteśmy również zachwyceni zakończeniem wszystkich dezinwestycji portfela ogłoszonych pod koniec 2020 roku, w tym sprzedaży Dodge i wydzielenia Accelleron”.

Power Conversion jest globalnym dostawcą kompleksowych rozwiązań do konwersji energii dla aplikacji o znaczeniu krytycznym w telekomunikacji, centrach danych i sektorach przemysłowych. Firma ma dobrą pozycję i obecnie wykorzystuje kluczowe trendy technologiczne, takie jak rozwój sieci 5G, zwiększone wykorzystanie przetwarzania w chmurze i automatyzacja produkcji.

„Serdecznie witamy firmę Power Conversion, która dołącza do rodziny AcBel. Wierzymy, że ta transakcja jest korzystna dla obu stron, ponieważ w dużym stopniu uzupełniamy się pod względem portfolio produktów, bazy klientów i wiedzy. Łącząc podstawowe możliwości AcBel w zakresie inteligentnej produkcji i produkcji według oryginalnego projektu z najnowocześniejszymi technologiami Power Conversion w produktach premium i wysokiej jakości wraz z zaawansowanymi rozwiązaniami systemowymi, będziemy w stanie stworzyć bardziej wszechstronne portfolio produktów i rozszerzyć naszą ofertę rozwiązań dla naszych klientów i inwestorów.” – mówił w komunikacie prasowym Jerry Hsu, prezes AcBel.

AcBel to jeden ze światowych liderów w produkcji i projektowaniu zasilaczy impulsowych. Oprócz oferowania rozwiązań zasilania dla szerokiej gamy zastosowań, w tym komputerów osobistych, inteligentnych urządzeń domowych, smartfonów, serwerów i sprzętu sieciowego. Siedziba AcBel znajduje się na Tajwanie. Firma zatrudnia ponad 8800 pracowników na całym świecie.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama