reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Stellantis podpisało umowę z fińską firmą Terrafame

Stellantis N.V. ogłosiło podpisanie umowy z Terrafame Ltd. na dostawę siarczanu niklu do akumulatorów pojazdów elektrycznych. Umowa będzie obowiązywała od 2025 do 2030 roku.

Carlos Tavaers, dyrektor generalny Stellantis, ocenił umowę jako kluczową dla zaspokojenia potrzeb firmy w zakresie pozyskiwania surowców niezbędnych do produkcji akumulatorów dedykowanych pojazdom elektrycznym. 

Tavares powiedział również w komunikacie prasowym, że Stellantis pragnie zostać liderem w niwelowaniu emisji dwutlenku węgla, a jej celem jest wyprzedzenie konkurencji i osiągnięcie zerowej emisji do 2038 roku. 

W ramach strategicznego planu Dare Forward 2030, Stellantis ogłosiło plany osiągnięcia 100% sprzedaży samochodów osobowych i lekkich pojazdów elektrycznych (BEV) na baterie w Europie do 2030 r. oraz 50% sprzedaży samochodów osobowych i lekkich ciężarówek BEV w Stanach Zjednoczonych. By to osiągnąć, koncern planuje zainwestować ponad 30 miliardów euro do 2025 roku w elektryfikację i rozwój oprogramowania, jednocześnie dążąc do osiągnięcia o 30% większej wydajności niż branża pod względem całkowitych wydatków inwestycyjnych i badawczo-rozwojowych w stosunku do przychody.

„Współpraca z liderami branży, takimi jak Stellantis, wzmacnia pozycję Terrafame jako ważnego partnera w zakresie chemii akumulatorowej dla europejskiego przemysłu motoryzacyjnego.” — powiedział Joni Lukkaroinen, dyrektor generalny Terrafame - „W tych trudnych czasach wyraźnie widać duże zapotrzebowanie na produkowane w sposób zrównoważony i przejrzysty chemikalia do akumulatorów, które są wytwarzane w Europie i dla Europy. Jesteśmy dumni, że mamy swój udział w dekarbonizacji europejskiej mobilności i zwiększeniu wydajności europejskiego przemysłu motoryzacyjnego”.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama