reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Rheinmetall
Biznes |

Rheinmetall rozpoczyna budowę fabryki na Węgrzech

Niemiecka spółka poinformowała o wmurowaniu kamienia węgielnego pod budowę nowej fabryki w węgierskim Várpalocie, w której będzie produkowana amunicja do różnych systemów.

Rozpoczęcie produkcji amunicji kalibru 30 mm przeznaczonej do bojowego wozu piechoty Lynx, który jest obecnie produkowany w zakładach Rheinmetall w Zalaegerszeg, planowane jest na 2024 rok. W drugiej fazie zakończenie inwestycji nastąpi zwiększenie mocy produkcyjnych i poszerzenie asortymentu o inne rodzaje amunicji, czytamy w komunikacie prasowym.

Rheinmetall twierdzi, że w nowym zakładzie w Várpalota będzie mógł produkować amunicję do czołgu Leopard 2 i haubicy samobieżnej PzH 2000. Oba te systemy są używane przez armię węgierską. Część produkcji przeznaczona będzie na potrzeby węgierskich sił zbrojnych, część natomiast na eksport. 

Szacuje się, że jeśli budowa będzie szła zgodnie z planem, to pełne moce produkcyjne zostaną osiągnięte w 2025 roku. Rheinmetall planuje również prowadzenie prac badawczo-rozwojowych w Várpalocie.

Po ukończeniu fabryka w Várpalocie będzie zatrudniać około 200 osób. Firma podaje w komunikacie prasowym, że w miarę rozwoju zakładu będą potrzebni kolejni pracownicy.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama