reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© HELUKABEL
Przemysł elektroniczny |

Helukabel inwestuje w nowy zakład w Niemczech

Niemiecki producent kabli ogłosił budowę nowego zakładu produkcyjnego w Haan w Nadrenii Północnej-Wesftalii. Obiekt ma zostać oddany do użytku w 2025 roku. Przewidziano w nim miejsce dla oddziału Helukabel Rhein-Ruhr z Duisburga, EKD Systems oraz Robotec-Systems.

Celem inwestycji jest również zwiększenie miejsc pracy do 2030 roku z 70 do 150.

„Z jednej strony, w nowym budynku zwiększymy nasze możliwości, żeby móc dalej się rozwijać.” – wyjaśnia Andreas Hoppe, dyrektor handlowy Helukabel – „Z drugiej strony, będziemy jeszcze w lepszej sytuacji, aby zintegrować nasze wspólne możliwości i zaoferować naszym klientom gotowe do wykorzystania i dostosowania kompletne rozwiązania w technice połączeń elektrycznych.”

Firma EKD Systems GmbH, dla której przewidziano miejsce w nowym budynku, specjalizuje się w opracowywaniu i produkcji prowadników kablowych ze stali, stali nierdzewnej i tworzywa sztucznego a od początku 2022 r. jest częścią Grupy Helukabel. Z kolei podstawową działalnością firmy Robotec-Systems GmbH są pakiety węży i mediów do robotyki. Przez Helukabel została przejęta w 2012 roku. 

Nowy zakład będzie niejako jednoczył wszystkie „odnogi” grupy Helukabel. Jako że klienci i obszary biznesowe wszystkich trzech firm pokrywają się, grupa korporacyjna liczy na znaczące efekty synergii z przeprowadzki do nowej lokalizacji.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama