reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Biznes |

Famur zmienia nazwę

Polska spółka ukierunkowana na działalność związaną z technologiami i produktami dla sektora wydobywczego i energetyki wiatrowej poinformowała, że w związku z nową strukturą biznesową, zmienia nazwę i będzie działała jako Grenevia.

Famur poinformował w komunikacie prasowym, że po zmianie nazwy, Grenevia będzie integrowała i rozwijała działalność czterech segmentów biznesowych: 

  • fotowoltaiki wielkoskalowej i rozwiązań PV dla biznesu skoncentrowanych w Projekt Solartechnik;
  • systemów bateryjnych, magazynów energii i elektromobilności w ramach IMPACT Clean Power Technology – przypomnijmy, że Evertiq informował w listopadzie o nabyciu większościowego pakietu akcji ICPT przez Famur; 
  • nowoczesnych urządzeń z zakresu automatyki dla przemysłu, jak również rozwiązań dla sektora dystrybucji energii na bazie spółki Elgór+Hansen;
  • dostarczania technologii i produktów dla sektora wydobywczego oraz związanych z energetyką wiatrową – ta działalność jednak będzie funkcjonowała pod dotychczasową nazwą Famur.  

„Nowa struktura i nazwa holdingu to otwarcie kolejnego etapu naszej historii, w który wkraczamy z jasną wizją, kim chcemy być i jak zamierzamy osiągać stawiane sobie cele. W tej klarownej strukturze chcemy skoncentrować się na budowie wartości poszczególnych segmentów i tym samym aktywnie wspierać budowę niskoemisyjnej gospodarki. Nazwa z kolei wprost nawiązuje do zielonej (Grene) drogi (via), jaką idziemy jako firma w związku z nowym kierunkiem ogłoszonym w maju 2021r – mówił w komunikacie prasowym Mirosław Bendzera, prezes zarządu FAMUR SA. – Mamy świadomość odpowiedzialności organizacji w wymiarze społecznym, środowiskowym i gospodarczym oraz obecnej sytuacji makroekonomicznej, tym samym ogłoszona Strategia Zrównoważonego Rozwoju jest wyrazem naszych ambicji oraz deklaracją aktywnych działań w zakresie zrównoważonego rozwoju, które pozostają spójne ze strategią biznesową naszej Grupy.”

Strategia Zrównoważonego Rozwoju Grupy Grenevia na lata 2023-2030 zawiera następujące cele:

  1. Uniknięcie emisji do roku 2030 nawet do 2,3 mln ton CO2 w efekcie rozwoju nowych segmentów biznesowych. 
  2. Redukcja emisji gazów cieplarnianych (w Zakresach 1 i 2) o 40% do 2030 roku, w stosunku do roku 2021.
  3. Zmiana miksu energetycznego Grupy - ok. 35% wykorzystywanej energii ma do końca 2024 pochodzić z OZE.
  4. Zmiana struktury przychodów - do końca 2024 ok. 70% przychodów ma nie być związanych z sektorem węgla energetycznego, głównie dzięki rozwojowi nowych segmentów biznesowych.
  5. Do końca 2025 roku relacje z 70% istotnych dostawców mają być oparte o Kodeks Zrównoważonego Rozwoju Grenevii.

Przewiduje się, że zakończenie procesu zmiany nazwy nastąpi na przełomie kwietnia i maja tego roku. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-1