reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Sourceability
Biznes |

Ekspansja Sourceability na horyzoncie

Firma inwestycyjna CrowdOut Capital z siedzibą w Austin nabyła dystrybutora komponentów elektronicznych Sourceability od Zollner Elektronik AG. Transakcja odbyła się w ramach wykupu kierowanego przez zarząd. Evertiq skontaktował się z Sourceability, aby zobaczyć, jakie może to przynieść efekty.

Sourceability to młoda firma, która szybko się rozwinęła. Choć powstała w 2015 roku, dziś zatrudnia ponad 300 pracowników w 20 lokalizacjach na całym świecie.

Evertiq postanowił skontaktować się z dyrektorem generalnym Jensem Gamperlem, aby zobaczyć, jak maluje się przyszłość firmy po wykupie.  

Co ten wykup kierowany przez kierownictwo będzie oznaczał dla Sourceability w praktyce?

„Nie będzie żadnych zmian w sposobie prowadzenia firmy w naszych codziennych operacjach. Mamy więcej środków na strategiczne inwestycje, przez co mogliśmy zaoferować naszemu zarządowi udziały w spółce. To wyjątkowa konfiguracja, która pozwoli nam zatrudnić więcej talentów, ponieważ jesteśmy jedyną firmą w naszej branży, która może zaoferować udziały w firmie swojemu przyszłemu kierownictwu” – mówi Evertiqowi Gamperl.

Od samego początku Sourceability znacznie się rozwinęło i to w bardzo krótkim czasie. W jaki sposób zamierzacie dalej rozszerzać biznes po wykupie?

„Przejęcie przez CrowdOut pozwoli nam wejść na nowe rynki i nowe regiony. Skupimy się na ekspansji naszych usług i produktów cyfrowych. Dodatkowo będziemy rozwijać się w krajach takich jak Korea, Japonia i inne kraje europejskie”.

Ostatnim razem, gdy rozmawialiśmy, mówiliśmy o sytuacji rynkowej na początku 2022 r., przy utrzymującym się niedoborze półprzewodników. Jak opisałbyś rynek teraz, kiedy właśnie wkroczyliśmy w rok 2023, i jakie jest na nim miejsce Sourceability?

„Bez względu na to, jak rozwijają się rynki, jesteśmy na to przygotowani. Niedobory nieco zwolniły, więc pojawiło się więcej zapasów. Sourcengine jest doskonałym narzędziem dla naszych klientów do oferowania tych zasobów na rynkach światowych. Widzimy wzrost zapasów zarządzanych przez naszych klientów za pośrednictwem Sourcengine/Quotengine”.

Jens Gamperl mówi też, że sprzedając za pośrednictwem narzędzi cyfrowych firmy, klienci otrzymują kontrolę jakości swoich produktów za pośrednictwem Sourceability, a firma udziela gwarancji na swoje produkty przez kolejne 3 lata.

„Nikt inny tego dzisiaj nie oferuje. Ponadto rozszerzymy naszą kontrolę jakości i zasoby testowe. Rozmawiamy z wieloma ośrodkami testowymi na temat partnerstw i przejęć”.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama