reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Delivery Couple
Przemysł elektroniczny |

Polskie roboty dostawcze ze wsparciem 1,4 mln zł

Delivery Couple (DC), firma produkująca i zarządzająca robotami do dostarczania jedzenia, ogłosiła pozyskanie finansowania w wysokości 1.4mln złotych, dołączając tym samym do grona udziałowców Czysta3.VC oraz Techni Ventures – pisze My Company Polska.

Delivery Couple to polski start-up założony w czasie pandemii, jako odpowiedź na niepewne czasy i potrzebę bezpiecznego dostarczania żywności do klientów. W ciągu roku system znalazł wielu zwolenników i rozszerzył się do ośmiu miast – Krakowa, Lublina, Katowic, Rzeszowa, Wrocławia, Warszawy, Poznania, Białegostoku i Sopotu. 

„Jesteśmy dumni z tego, co do tej pory osiągnęliśmy, ale jest o wiele więcej rzeczy, które chcemy zrobić: rozwijać się dalej, wprowadzić roboty na rynek zagraniczny i nadal robić, co w naszej mocy, aby pomagać ludziom.” – czytamy na oficjalnej stronie Delivery Couple.

Roboty DC są wysoce wydajne, zeroemisyjne i półautonomiczne, poruszają się po chodniku i mają za zadanie pomagać marketplace'om, restauracjom i dostawcom żywności. Kasia i Mateusz są pierwszymi w swojej klasie robotami dostawczymi, określanymi jako „część nowej fali pracowników XXI wieku, którzy rewolucjonizują branżę dostaw żywności”. Zostały tak zaprojektowane, by mogły działać w trudnych warunkach, m.in. w deszczu i śniegu, a dzięki wbudowanym czujnikom zawsze dostarczać ciepłe jedzenie.  

„Zakończyliśmy etap R+D, jeżeli chodzi o hardware, mamy bardzo konkurencyjne i w pełni autorskie urządzenie (robota), teraz musimy zrobić go bardziej inteligentnym, dlatego zebrane finansowanie Delivery Couple przeznaczy na rozwój autonomiczności swoich robokurierów. Dzięki ograniczaniu decyzyjności operatora przy każdym z robotów, firma ma zwiększać opłacalność ich zatrudnienia. Operator będzie mógł nadzorować jednocześnie pracę coraz większej ilości robotów, dzięki czemu koszt pracy będzie rozłożony na coraz większą ilość “dostawców”. Światowy projekt wymaga światowego zespołu, nawet z tak doświadczonymi ludźmi jest to bardzo duże wyzwanie. Razem spędziliśmy wiele nocy w biurze, żeby pokazać, że przyszłość jest bliżej niż się wydaje. Tylko z pasji, ciężkiej i wspólnej pracy powstają niesamowite rzeczy.” – czytamy komentarz Sergiusza Lebedyna, założyciela Delivery Couple, na portalu My Company Polska.

Delivery Couple chce się rozwijać i już w pierwszym kwartale tego roku planuje ekspansję zagraniczną. Dodatkowo, jak pisze My Company Polska, firma zajmuje się procesem legislacyjnym ze wsparciem Centrum Kompetencji Pojazdów Autonomicznych i Połączonych oraz Ministerstwa Infrastruktury w Polsce.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2