reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Polska spółka z rekordowymi wynikami sprzedaży

Grupa Synektik poinformowała w aktualnościach na swojej stronie internetowej, że zakończyła I kwartał 2022 roku finansowego z rekordowymi wynikami sprzedaży, które według wstępnych szacunków wyniosły 130 mln zł. Wynik ten oznacza wzrost o 267% względem analogicznego okresu w 2021 roku finansowym.

Giełdowy producent radiofarmaceutyków i dostawca zaawansowanych rozwiązań dla medycyny sukcesu dopatruje się w dynamicznym rozwoju biznesu robotyki chirurgicznej. W samym tylko I kwartale 2022 roku Synektik sprzedał 7 systemów da Vinci.

Należy dodać, że w Polsce liczba zabiegów wykonanych w asyście robota chirurgicznego da Vinci wzrosła o 88% względem roku poprzedniego  – z jego pomocą wykonano 1,1 tys. zabiegów. Zapotrzebowanie wciąż rośnie. 

„Strategiczna dywersyfikacja działalności Grupy o dystrybucję zaawansowanego technologicznie sprzętu medycznego oraz konsekwentna budowa kompetencji i potencjału biznesowego w tym obszarze przynosi satysfakcjonujące wyniki. Wypracowany w minionym kwartale rekordowy wynik sprzedażowy nie wyczerpuje naszego tegorocznego potencjału. Wręcz przeciwnie – oczekujemy, że kolejne kwartały 2022 r. fin. również będą dla nas udane.” – komentuje Dariusz Korecki, wiceprezes Synektik.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama