reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Advanced Graphene Products S.A.
Nauka i technologie |

Advanced Graphene Products S.A. ukończył projekt

W lipcu 2019 roku polska firma realizowała dofinansowany przez Narodowy Centrum Badań i Rozwoju projekt zatytułowany „Wytwarzanie warstw grafenowych na przewodach miedzianych do zastosowań w elektronice”. Wczoraj AGP ogłosiło na swojej stronie internetowej jego ukończenie.

Ukończony projekt był realizowany we współpracy z ośrodkami badawczymi KGHM CUPRUM oraz Polskim Ośrodkiem Rozwoju Technologii, będącym częścią Sieci Badawczej Łukasiewicz. Raport końcowy został złożony już pod koniec października, teraz oczekuje na weryfikację NCBiR. 

Projekt zakończył się sukcesem, ponieważ AGP udało się opracować technologię oraz stworzyć prototypowe urządzenia do pokrywania drutu miedzianego oraz ścieżek miedzianych warstwą grafenu.

„Pokrycie powierzchni przewodu miedzianego grafenem chroni go przed korozją, gdyż warstwa grafenu stanowi nieprzepuszczalną barierę dla gazów i cieczy. W przypadku bardzo cienkich ścieżek miedzianych grafen może również zauważalnie zwiększyć przewodnictwo elektryczne oraz powstrzymywać zjawisko znane jako elektromigracja, które negatywnie wpływa na żywotność przewodów.” – czytamy w aktualnościach na stronie Advanced Graphene Products S.A. 

Rola AGP w tym projekcie polegała na weryfikacji potencjału technologii i dostarczania informacji zwrotnych dla KGHM CUMPRUM, które z kolei zajmowało się konstrukcją prototypowych systemów do pokrywania grafenem. 

Teraz AGP będzie starało się skomercjalizować opracowaną technologię. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama