reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Infineon
Biznes |

Infineon rozszerza współpracę z dostawcami SiC

Niemiecki producent półprzewodników podpisał nową, wieloletnią umowę na dostawy i współpracę z Resonac Corporation (dawniej Showa Denko K.K.), uzupełniającą i rozszerzającą zapowiedź z 2021 roku.

Nowy zestaw kontraktów pogłębi długoterminowe partnerstwo w zakresie materiału SiC. Zgodnie z umową Resonac będzie dostarczał Infineonowi materiały SiC do produkcji półprzewodników SiC, pokrywając dwucyfrowy udział prognozowanego popytu na najbliższą dekadę – czytamy w komunikacie prasowym.

Podczas gdy początkowa faza koncentruje się na dostawach materiału SiC o średnicy 150 mm, Resonac będzie wspierał również przejście Infineon na produkcję płytek o średnicy 200 mm w późniejszych latach umowy. W ramach współpracy, Infineon przekaże firmie Resonac własność intelektualną dotyczącą technologii materiałowych SiC.

„Zapotrzebowanie na SiC szybko rośnie i przygotowujemy się do tego rozwoju, znacznie zwiększając nasze moce produkcyjne.” — mówi w komunikacie prasowym Angelique van der Burg, dyrektor ds. zakupów w firmie Infineon — „Cieszymy się z pogłębienia naszej współpracy z Resonac i wzmocnienia partnerstwa między naszymi dwiema firmami”.

Infineon obecnie rozszerza swoje moce produkcyjne SiC, aby osiągnąć udział w rynku na poziomie 30% do końca dekady. Zdolność produkcyjna SiC firmy Infineon ma wzrosnąć dziesięciokrotnie do 2027 r., a nowy zakład w Kulim ma rozpocząć produkcję w 2024 r.

„Infineon podwaja swoje inwestycje w technologię i portfolio produktów SiC, aby udostępnić swoim klientom najbardziej wszechstronną ofertę produktów. Cieszymy się, że nasze partnerstwo z Resonac będzie silnie wspierać naszą wiodącą pozycję na rynku.” — dodaje Peter Wawer, prezes działu Industrial Power Control firmy Infineon.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama