reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Schurter
Biznes |

Zmiany w Grupie SCHURTER

Szwajcarska firma inwestycyjna Capvis nabyła większościowy pakiet udziałów w grupie Schurter – czytamy w komunikacie prasowym firmy. Transakcja ta nie wpłynie jednak na strukturę organizacyjną czy stanowiska pracy. Rodzina założycielska i obecny właściciel grupy zachowają udziały, a w Radzie Dyrektorów będzie ich reprezentował Thomas Schurter. CEO Ralph Müller i jego zespół nadal będą zarządzać firmą.

Grupa SCHURTER, z siedzibą w Lucernie, liczy łącznie 20 spółek zależnych w 17 krajach. Specjalizuje się w produkcji komponentów zapewniających czyste i bezpieczne zasilanie, systemów wejściowych i zaawansowanych zintegrowanych rozwiązań elektronicznych. Od początku istnienia firma znajduje się w rękach rodziny Schurter. 

W komunikacie prasowym czytamy, że w roku finansowym 2022 grupa wygenerowała przychody w wysokości około 330 mln CHF. Teraz jednak dojść do zmiany struktury własnościowej. Większościowy pakiet nabywa Capvis, szwajcarska firma inwestorska z siedzibą w Baar (kanton Zug).

„W interesie ciągłości biznesowej, kilka lat temu rodzina wspólnie zdecydowała, że Cyrill Schurter, jako przedstawiciel czwartego pokolenia, przejmie odpowiedzialność za zarządzanie firmą w perspektywie średnio- i długoterminowej. Niezbędne kroki zostały już podjęte, a niektóre nawet zakończone. Po jego tragicznej śmierci w maju 2021 r., nie było innych potencjalnych następców z rodziny, ponieważ pozostali członkowie czwartego pokolenia podążają już innymi ścieżkami kariery.” – wyjaśnia Thomas Schurter, Prezes Zarządu - „Po intensywnych dyskusjach i starannych rozważaniach, rodzina właścicieli zdecydowała się sprzedać większościowy pakiet udziałów, aby zapewnić firmie dalszy sukces”.

Po podjęciu decyzji, rodzina wybrała partnera, który jako nowy właściciel większościowy będzie dalej rozwijał firmę jako niezależną grupę. 

„Capvis oferuje idealną podstawę do utrzymania Schurter na ścieżce wzrostu. Capvis jest znany z wspierania rozwoju odnoszących sukcesy firm działających na arenie międzynarodowej wraz z zespołem zarządzającym.” — powiedział Thomas Schurter.

Capvis specjalizuje się w posiadaniu większościowych udziałów w wiodących MŚP w Szwajcarii, Niemczech, Austrii i we Włoszech. Inwestuje głównie kapitał dostarczony przez inwestorów instytucjonalnych, takich jak fundusze emerytalne, zarządzający aktywami i biura rodzinne.

„Nie mogę się doczekać dalszego rozwoju firmy Schurter. Schurter dobrze pasuje do Capvis, a Capvis dobrze pasuje do Schurter. Przedsiębiorczość, szwajcarska jakość i innowacyjność to nasze zasady przewodnie. Schurter od lat odnosi sukcesy, dzięki czemu ma idealną pozycję, by podjąć dalsze, skuteczne działania na rozwijających się rynkach na całym świecie.” – mówił Boris Zoller, partner zarządzający Capvis.

Jak czytamy w komunikacie, rodzina Schurterów ma pozostać ważnym udziałowcem w grupie, którą nadal będzie zarządzał dotychczasowy zespół kierowany przez prezesa Ralpha Müllera. 

„Nabycie większościowego pakietu udziałów w Grupie Schurter to ważny krok dla Capvis” – wyjaśnia Andreas Simon, który jako partner Capvis jest odpowiedzialny za inwestycje w technologię przemysłową – „Grupa od wielu lat odnosi sukcesy w kluczowych branżach elektroniki, automatyki i technologii cyfryzacji i dysponuje odpowiednimi pracownikami oraz technologiami, aby dodać kolejne rozdziały do swojej historii sukcesu”.

Transakcja nie wpłynie w żaden sposób na strukturę organizacyjną grupy, ani tym bardziej na 220 miejsc pracy. Również siedziba firmy pozostanie bez zmian – w Lucernie. 

Strony postanowiły nie ujawniać szczegółów finansowych transakcji, której finalizacja planowana jest na wiosnę 2023 roku.

Jeden z oddziałów Schurter Electronics znajduje się również w Warszawie. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama