reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Detection Technology rozszerza swoją produkcję w Finlandii

Fińska firma zwiększa i rozszerza swoją produkcję w Oulu w Finlandii. Detection Technology dzięki ekspansji chce zapewnić większą gamę produktów pochodzących z UE i pozyskać więcej europejskich i amerykańskich klientów.

W komunikacie prasowym firma oznajmiła, że w Oulu skoncentruje się na końcowym montażu i testowaniu określonych rodzin produktów, podczas gdy inne etapy produkcji pozostaną w jej zakładach produkcyjnych w Chinach. W pierwszej fazie firma skupi się na przeniesieniu do Oulu montażu liniowych tablic detektorów, tzw. serii X-Scan oraz scyntylatorów. W związku z tym, firma ma na celu zbudowanie urządzeń umożliwiających produkcję płytek detektorów i płaskich detektorów panelowych na małą skalę.

„Wierzymy, że to strategiczne posunięcie sprawi, że będziemy bardziej konkurencyjni na całym świecie. Warto zauważyć, że jest to ważne również z punktu widzenia ograniczania ryzyka i rozwoju kompetencji. Uważamy, że jest to sytuacja korzystna dla wszystkich zainteresowanych stron. Wraz z ekspansją chcemy uzyskiwać około 10% naszej rocznej sprzedaży w Oulu. Rozbudowa nie będzie miała bezpośredniego wpływu na możliwości produkcyjne i moce produkcyjne w innych lokalizacjach.” – mówi Hannu Martola, prezes i dyrektor generalny Detection Technology.

Rozbudowa produkcji w Oulu rozpocznie się w drugim kwartale 2023 roku i zakończy przed końcem 2023 roku. Rozpoczęcie produkcji zaplanowano na początek 2024 roku.

Detection Technology posiada zakład produkcyjny w Pekinie oraz zakład usługowo-produkcyjny w innym chińskim mieście – Wuxi. Firma prowadzi również małoseryjną produkcję produktów wieloenergetycznych w Moirans we Francji.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1