reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Ekoenergetyka
Przemysł elektroniczny |

Polska firma łączy siły z Volvo Trucks

Ekoenergetyka poinformowała o podpisaniu umowy na rzecz współpracy w zakresie zeroemisyjnego transportu ciężkiego i optymalizacji sprzedaży produktów z Volvo Trucks. Umowa przewiduje również podejmowanie wspólnych działań promocyjnych i edukacyjnych.

„Już od kilkunastu miesięcy dostarczamy z sukcesami na terenie Polski elektryczne samochody ciężarowe Volvo Trucks. Aby rozwój elektromobilności przyśpieszył jeszcze bardziej potrzebne są kompleksowe rozwiązania jakich oczekują nasi klienci, w tym przede wszystkim wsparcie, doradztwo i możliwość dostawy szybkich ładowarek o najwyższej jakości. Bardzo się cieszymy ze współpracy z Ekoenergetyka, dzięki której będziemy mogli dostarczać kompleksowe rozwiązania transportowe.” – tłumaczy Małgorzata Kulis, Dyrektor Zarządzający Volvo Trucks Polska.”

Firma z Zielonej Góry napisała w komunikacie prasowym, że Volvo i Ekoenergetyka mają już pierwsze sukcesy w elektryfikacji transportu ciężkiego dedykowanego gospodarce komunalnej. Można je zaobserwować w Gnieźnie. Od listopada zeszłego roku na terenie dawnej stolicy Polski działa bowiem elektryczny pojazd miejskich służb komunalnych zbudowany na podwoziu Volvo FE Electric. Ekoenergetyka z kolei zapewniła dwustanowiskową ładowarkę DC o mocy 2×40 kW do testów, bezawaryjnie wykonując ponad 60 pełnych cykli ładowania.

„Sektor motoryzacyjny przechodzi olbrzymią zmianę, w ciągu najbliższych 10 lat zmieni się bardziej niż na przestrzeni ostatniego pół wieku.” – komentuje Petros Spinaris Wiceprezes Ekoenergetyka – „Jesteśmy gotowi na nadchodzące zmiany i łączymy siły, aby wspierać rozwijającą się branżę. Bardzo się cieszymy ze współpracy z Volvo Trucks Polska.”


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2