reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Wilk Elektronik
Przemysł elektroniczny |

Polski producent pamięci komputerowych z nową fabryką

Półtora roku temu Wilk Elektronik ogłosił rozpoczęcie budowy jedynej w Europie fabryki pamięci komputerowych w Łaziskach Górnych. Wczoraj natomiast, polska firma poinformowała o oficjalnym zakończeniu inwestycji i otwarciu nowej hali produkcyjno-magazynowej.

W wyniku rozbudowy, zakład Wilk Elektronik zyskał 1 140 m2 w części magazynowo-logistycznej a dodatkowe 1 200 m2 w części produkcyjnej. 

Wiesław Wilk, Prezes ©Wilk Elektronik

Jak informuje firma w komunikacie prasowym, Wilk Elektronik zyskał dodatkową powierzchnię roboczą w części produkcyjnej, która niebawem zostanie wyposażona w platformy testowania pamięci konsumenckich oraz przemysłowych.

„Przed nami jednak kolejne miesiące prac wykończeniowych w obszarze biurowym” – mówi Wiesław Wilk, Prezes Wilk Elektronik – „Szacujemy, że etap ten zajmie nam maksymalnie 10 miesięcy i zespół Pionu Sprzedaży i Marketingu, który czasowo został relokowany do biura tymczasowego, będzie mógł wrócić do Łazisk, gdzie znajduje się siedziba firmy”.

Firma ocenia rozbudowę perspektywicznie. Widzi w niej wolną przestrzeń pod nowe inwestycji, możliwość rozwoju w obszarze Przemysłu 4.0 oraz kolejnych prac badawczo-rozwojowych.

Wilk Elektronik jest wyjątkową nie tylko na skalę polską, ale i europejską firmą. Jest producentem pamięci komputerowych i właścicielem marki GOODRAM oraz IRDM, a także jedynym producentem konsumenckich modułów pamięci RAM na Starym Kontynencie. 

Firma została założona w Tychach w 1991 roku. Posiada zatem 30 letnie doświadczenie na rynku podzespołów komputerowych, działając początkowo jako dystrybutor a obecnie producent pamięci. Wilk Elektronik specjalizuje się w produkcji pamięci USB, kart pamięci Flash, modułów pamięci, dysków SSD, w tym pamięci przemysłowych marki Goodram Industrial. Siedziba firmy zlokalizowana jest w Łaziskach Górnych. 

Obecnie Wilk Elektronik zatrudnia 190 pracowników.  


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama