reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Baupartner
Przemysł elektroniczny |

Mahle inwestuje ok. 20 mln euro w Bośni

Mahle Elektric Drives Bosnia podpisało umowę na budowę nowego obiektu produkcyjno-biznesowego w strefie przemysłowej Aleksandrovac w Laktaši (Bośnia).

Budynek o powierzchni około 30 000 m2 powstanie na działce o powierzchni 65 000 m2.

„Jesteśmy bardzo dumni, że udało nam się zdobyć to zlecenie, pomimo zaciętej, międzynarodowej konkurencji. Zlecenie to pozwala nam na stwierdzenie, że Baupartner stał się liderem w budowie obiektów przemysłowych w Bośni i Hercegowinie oraz regionie” – pisze firma budowlana Baupartner w komunikacie prasowym.

Już w kwietniu, Samorząd w Laktaši oświadczył, że Mahle zainwestuje około 20 mln euro w nową fabrykę, która przyczyni się do zwiększenia miejsc pracy w regionie. Mahle Electric ma już zakład w Laktaši, który zatrudnia około 400 osób. Produkowane są tam części samochodowe.

Mahle to międzynarodowym partner rozwojowy i dostawca dla przemysłu motoryzacyjnego, który opracowuje również rozwiązania technologiczne związane z przyszłością mobilności. Łącznie zatrudnia 71 298 pracowników w 160 zakładach produkcyjnych na całym świecie. W Polsce znajduje się pięć oddziałów Mahle: po dwa w Krotoszynie i Wrocławiu oraz jeden w Ostrowie Wielkopolskim. Firma została założona w 1920 roku. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama