reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Foxconn
Przemysł elektroniczny |

Fabryka iPhone’ów w Chinach bliska wznowienia pełnej produkcji

Reuters podaje, że dotknięta epidemią COVID-19 fabryka iPhone'ów firmy Foxconn, prawie wróciła do pełnej produkcji. Już grudniowe dostawy osiągnęły około 90% początkowych planów. Agencja powołała się na dwie osoby mające bezpośrednią wiedzę na ten temat.

Jesienią zeszłego roku, niemal cały świat śledził z zapartym tchem sytuację zakładu produkcyjnego iPhone'ów Apple’a w chińskim mieście Zhengzhou. Działalność tej fabryki została poważnie zachwiana po ponownym wybuchu COVID-19, a ograniczenia, które podjęto w celu opanowania wirusa, skłoniły tysiące pracowników do odejścia, a nawet ucieczki z kampusu zakładowego. Sytuacji nie ułatwiał również atak niepokojów pracowników związany z problemami z płatnościami. 

Teraz, jak podaje Reuters, Foxconn oferuje premie, by przyciągnąć nowych pracowników oraz utrzymać dotychczasowych. Kontraktowy producent elektroniki planował wznowienie pełnej produkcji  od końca grudnia do początku stycznia. 

„Produkcja została prawie całkowicie wznowiona” – powiedziała we wtorek jedna z osób, która odmówiła identyfikacji, ponieważ informacje te są prywatne.

Druga osoba powiedziała natomiast, że produkcja prawie wróciła do normy, ale przedstawiciele firmy zachowują ostrożność co do perspektyw ze względu na stale utrzymujący się wzrost liczby przypadków COVID-19 w Chinach.

„Spodziewamy się szczytu zachorowań przed lub po święcie Nowego Roku Księżycowego” – powiedziała osoba, odnosząc się do tygodniowej przerwy, która rozpoczyna się 21 stycznia. „Nie wiemy, czy spowoduje to jakieś problemy”.

Reuters pisze, że w sobotę jedno z państwowych mediów z prowincji Henan, w której znajduje się fabryka, przytoczyło słowa dyrektora fabryki o tym, że siła robocza w fabryce utrzymuje się obecnie na stabilnym poziomie - wynosi 200 000 pracowników. Cytowany dyrektor mówił również, że udało im się ustabilizować łańcuch dostaw, co jest ważne dla wznowienia pełnych mocy produkcyjnych zakładu.

Przypomnijmy, że fabryka Foxconna produkująca iPhony w Zhengzhou jest w stanie pomieścić 300 000 pracowników.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama