reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Solaris
Biznes |

Solaris z nowym Prezesem Zarządu

Decyzją Grupy CAF i Rady Nadzorczej Solarisa, od 1 stycznia 2023 roku Javier Iriarte został nowym Prezesem Zarządu Solaris Bus & Coach sp. z o.o.

Nowy Prezes Zarządu Solarisa, Javier Iriarte z firmą związany jest od 2018 roku. W tym czasie pełnił funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej, a także był odpowiedzialny za obszar rozwoju strategii i transformacji firmy, aż do 2023 roku. 

Oprócz pracy w Solarisie, Javier Iriarte zdobywał doświadczenie w innych sektorach transportu publicznego. Od 2020 roku pełnił funkcję Dyrektora ds. Strategii i Transformacji w obszarze pojazdów szynowych CAF. Pracował również McKinsey & Company, gdzie realizował realizując projekty, m.in. w branży motoryzacyjnej, kolejowej, lotniczej, stoczniowej czy zaawansowanych systemów elektronicznych. Tytuł MBA zdobył na IESE Business School (Barcelona) i na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley (Kalifornia, USA). Ukończył również inżynierię przemysłową na uczelni TECNUN – Universidad de Navarra (Donostia – San Sebastian), a także na University of Washington.

„To dla mnie wielki zaszczyt, móc przewodzić i służyć tak fantastycznej firmie, jaką jest Solaris. Pragnę podziękować członkom Rady Nadzorczej i Grupie CAF za zaufanie, jakim mnie obdarzyli. Firma rozpoczyna nowy rozdział. W ciągu ostatnich kilku lat dokonaliśmy ogromnej transformacji, stając się liderem e-mobilności w transporcie miejskim w Europie. Jestem w pełni przekonany, że wspólnie z całym naszym zespołem, będziemy kontynuować ścieżkę rozwoju naszej firmy, utrzymując Solarisa i Grupę CAF na pozycji lidera zrównoważonego transportu miejskiego, który wyznacza trendy w branży” – powiedział Javier Iriarte, nowy Prezes Zarządu firmy Solaris Bus & Coach sp. z o.o.

Dotychczasowy Prezes Zarządu Solarisa, Javier Calleja zdecydował, że będzie kontynuował swoją karierę w innej branży.

„Możliwość bycia prezesem zarządu Solarisa i zarządzanie tak znakomitą firmą, to był dla mnie fantastyczny okres. Jednym z największych atutów Solarisa są jego pracownicy. Kierowanie tak fantastycznymi zespołami było wyjątkowym doświadczeniem. Jestem pewien, że Solaris, prowadzony przez Javiera Iriarte i jako część Grupy CAF, będzie kontynuował swój dynamiczny rozwój i wzrost w branży mobilności. Przed firmą świetlana przyszłość” – powiedział Javier Calleja.

Przypomnijmy, że Solaris zakończył 2022 rok informacją o dużym kontrakcie w Rumunii: Solaris z kontraktem w Rumunii na 60 mln euro.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama