reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
  • /
  • /
  • /
  • /
  • /
  • /
  • /
  • /
  • /
PCB |

Zaczynamy rok z przytupem – poznaliśmy tajemniczą firmę PCB

Tuż przed Bożym Narodzeniem Evertiq informował, że Vidar Olsen – były dyrektor ds. zamówień norweskiej firmy Elmatica – poprowadzi nowego tajemniczego gracza PCB, zostając jego dyrektorem generalnym. Wraz z Nowym Rokiem okazało się, że nie jest on jedyną znajomą twarzą.

Przedstawiamy zatem CONFIDEE, najnowszego europejskiego partnera ds. zgodności w branży obwodów drukowanych. Firma, którą Evertiq od połowy listopada opisuje pod nazwą „Watch us launch”, zgromadziła już zespół znanych ekspertów z dziedziny PCB. W nowym komunikacie prasowym, tym razem wydanym przez samą firmę, Vidar Olsen został przedstawiony jako dyrektor generalny (CEO) firmy, Raymond Goh jako dyrektor operacyjny (COO), a Robert Kurti jako dyrektor ds. informacji (CIO).

„Nasze wejście na rynek będzie przełomem w branży, szczególnie w odniesieniu do obsługi danych dotyczących zgodności” – mówi dyrektor generalny Vidar Olsen.

W nowym komunikacie Vidar wyjaśnia, że aby móc prawidłowo obsługiwać dane dotyczące zgodności, trzeba zacząć praktycznie od zera. Należy przecież zapoznać się z zapotrzebowaniem i wymaganiami różnych instytucji, rządów, producentów i klientów, by zbudować odpowiednio przystosowany system informatyczny, dosłownie kod po kodzie.

CONFIDEE swoją siedzibę główną ma w Oslo w Norwegii. Tam znajdują się również lokalne biura sprzedaży. Od stycznia 2023 roku firmę tworzy 11 pracowników, wszyscy ze średnio ponad 20-letnim doświadczeniem w branży obwodów drukowanych.

Pozostała część zespołu to Asle Høibybråten kierownik operacyjny, Anders Evensen kierownik ds. zgodności, Torger Edland kierownik ds. sprzedaży w Norwegii, Michel Buia kierownik ds. sprzedaży we Francji, Janne Persson kierownik ds. sprzedaży w Szwecji, Torben Hajslund kierownik ds. sprzedaży w Danii, Guro Krossen Communications Manager i Feti Jashari starszy inżynier oprogramowania.

Kiedy Vidar Olsen został przedstawiony jako dyrektor generalny firmy, Evertiq wysłał pytania do tajemniczego źródła, które odsyłało nam różne wskazówki. Teraz okazało się, że to Guro Krossen, również wcześniej związany z Elmaticą. 

Czego brakowało Ci na rynku, co skłoniło Cię do podjęcia decyzji o założeniu firmy?

„Cóż, to całkiem proste. Po dziesięcioleciach w branży znaleźliśmy niszę i pustkę na rynku, której historycznie nikt nie obsłużył, ani nie udokumentował dokładnie, mianowicie zgodności. Chcieliśmy to zmienić, więc pomysł stworzenia i uruchomienia czegoś do obsługi tej niszy był jasny. Aby móc obsłużyć dane dotyczące zgodności, trzeba zacząć tworzyć system od podstaw, tak robiliśmy i będziemy robić. Oto jesteśmy dzisiaj, uruchamiając firmę z 11 wysoce zmotywowanymi pracownikami” – wyjaśnia Vidar Olsen Evertiq w oświadczeniu przesłanym e-mailem

Będąc nową firmą, istniejącą od zaledwie jednego dnia, Vidar twierdzi, że CONFIDEE rozumie wszystkie aspekty danych dotyczących obwodów drukowanych, od projektu po wycofanie z eksploatacji, i jest jednym z najbardziej doświadczonych zespołów w branży.

Jak CONFIDEE rozpocznie rok 2023?

„Od połowy listopada odliczaliśmy, czekając na ten dzień. Mogę powiedzieć, że rok 2023 zapowiada się bardzo obiecująco, w ciągu trzech lat spodziewamy się potrojenia liczby współpracowników w CONFIDEE. Obecnie liczba aktorów w branży obwodów drukowanych wzrosła stale spada, a my doświadczamy, że klienci domagają się większej konkurencji na rynku. Rynek globalny jest pełen wyzwań, a to świetna okazja dla nowych podmiotów, ponieważ są one bardziej elastyczne, skupione na kliencie, chętne i zdolne do odkrywania nowych możliwości i wyzwań istniejących poziomów kosztów.” – podsumowuje Olsen.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama