reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Sverre Jarild
PCB |

Były menedżer norweskiej Elmatici poprowadzi nowego, tajemniczego gracza PCB

Pod koniec listopada Evertiq otrzymał informację o nowym graczu, który w styczniu 2023 roku wejdzie na rynek PCB. Od razu rozpoczęło się dochodzenie mające na celu ustalenie, kto za tym stoi. Teraz odsłonięto kolejny fragment układanki.

Początkowo wszystko, co otrzymaliśmy, to link do strony internetowej zatytułowanej „Watch us launch”, czyli „Obserwuj nasz start”. Na stronie witał nas zegar odliczający czas oraz obietnica firmy o wyniesieniu zgodności PCB na wyższy poziom.

Patrząc na „Whois Record” oraz profil domeny widzimy, że lokalizacja IP to Norwegia, jednak potem ślad się urywał. Aż do teraz.

To samo anonimowe źródło skontaktowało się z nami ponownie. Tym razem dostarczyło nam większą ilość informacji, które potwierdziły nasze podejrzenia, że firma ma powiązania z Norwegią.
Zespół odpowiedzialny za „Watch us launch” będzie kierowany przez Vidara Olsena jako dyrektora generalnego. Pan Olsen to były dyrektor ds. zakupów w norweskiej firmie Elmatica, która została przejęta przez NCAB w październiku 2021 r.

E-mail zawierał również oświadczenie pana Olsena, w którym mówi, że nie może wymyślić nic lepszego niż poprowadzenie „tej grupy entuzjastycznych kolegów ku nowym celom. Po dziesięcioleciach w branży znaleźliśmy naszą niszę na rynku, zgodność”.

„W rezultacie projektujemy najbardziej złożoną i zaawansowaną autorską platformę informatyczną w branży, zdolną do obsługi i dokumentowania najbardziej złożonych przepisów dotyczących zgodności, zabezpieczania łańcucha dostaw oraz ochrony danych naszych klientów” — mówi Olsen.

Kontynuuje stwierdzenie, że platforma ta została zbudowana zgodnie z „potrzebami i wymaganiami klientów oraz partnerów produkcyjnych w tym zakresie”, a nie tylko jej własnymi.

Na podstawie wcześniejszych i nowych informacji, możemy potwierdzić, że firma rzeczywiście jest norweska, choć nadal nie znamy jej dokładnej nazwy. Poprowadzi ją były menedżer Elmatici. Vidar Olsen będzie kierował „grupą entuzjastycznych kolegów”, ale wciąż nie wiadomo, jak liczna będzie ta grupa kolegów. Wydaje się, że nacisk kładziony jest na platformę upraszczającą dokumentację związaną z przepisami dotyczącymi zgodności i ochrony danych.

Evertiq zwrócił się do źródła z kolejnymi pytaniami.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama