reklama
reklama
reklama
reklama
© PixabayQumono
Przemysł elektroniczny |

SEAT rozpoczyna transformację w kierunku elektromobilności

SEAT Components ogłosił, że w 2025 roku rozpocznie w fabryce El Prat de Llobregat produkcję pięciu nowych komponentów typu Small BEV. W hiszpańskim zakładzie pracuje 900 osób, które mogłoby stracić pracę, gdyby koncern w porę nie zareagował na zachodzące w motoryzacji zmiany.

Jak czytamy w komunikacie prasowym SEAT Components, koncern planuje rozpoczęcie produkcji pięciu komponentów: mechanizmów różnicowych, łożysk obrotowych, E-Box akumulatorów, KMM – modułów chłodzenia akumulatorów, a także aluminium do silników samochodów elektrycznych. Jest to jednoznaczny krok w kierunku przekształceniu tego centrum ku produkcji elementów do e-pojazdów.

W związku z zachodzącymi zmianami w motoryzacji, trwa niezaprzeczalny wyścig o dominację na rynku mobilności w Europie. Plan przebudowy El Prat SEAT S.A. jest więc kolejnym krokiem dla Hiszpanii. Koncern zainwestuje w fabrykę miliony euro, by nie zostać w tyle tych ogólnoświatowych i europejskich przemian.

Obecnie na produkcji w SEAT Components pracuje około 900 osób. Produkowane są tam dwie manualne skrzynie biegów, MQ200 i MQ281, do samochodów z silnikami spalinowymi. Produkcja samochodów elektrycznych będzie oznaczać stopniową redukcję tych skrzyń biegów i możliwość wykorzystania wysoko wykwalifikowanej siły roboczej oraz poziomów wydajności i produktywności zakładu. Oznacza to impuls do rozwoju i doskonalenia nowych procesów produkcji komponentów do pojazdów elektrycznych.

Założony w 1979 roku SEAT Components jest jednym z trzech centrów produkcyjnych firmy, obok Martorell i Barcelony, oraz jednym z dziewięciu wyspecjalizowanych zakładów produkcyjnych Grupy Volkswagen na całym świecie.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2