reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Wurth Elektronik
Biznes |

Würth Elektronik z nową siedzibą w Monachium

Niemiecki producent podzespołów elektrycznych i elektromechanicznych, płytek drukowanych oraz inteligentnych systemów ogłosił przenosiny do nowego kompleksu we Freiham w Monachium. W nowej lokalizacji stworzono przestrzeń dla 250 pracowników na początek, a także Hightech Innovation Center, w którym zatrudniony zostanie 140 osobowy zespół.

Würth Elektronik ocenia w komunikacie, że nowe obiekty zniosą ograniczenia dla inżynierów i naukowców i dadzą im większe możliwości pracy nad nowymi projektami, dotyczącymi łączności bezprzewodowej, technologii czujników, modułów zasilania, IoT, usług w chmurze, oprogramowań czy Big Data.

„Nasze Centrum Innowacji Hightech to kolejny kamień milowy w historii sukcesu Würth Elektronik. Po intensywnej fazie budowy przenosimy się dziś wraz z naszymi pracownikami do nowej siedziby. Jako producent elektroniki możemy dosłownie poczuć świt nowej fazy. Innowacje mają teraz odpowiednią przestrzeń w Bawarii – od pomysłu do gotowego produktu” — mówi Oliver Opitz, kierownik budowy w Hightech Innovation Center.

Sama przeprowadzka to nie wszystko, niemiecki producent planuje wybudować kolejny budynek w ciągu najbliższych kilku lat. Docelowo miałoby w nim pracować kolejnych 250 osób. Würth Elektronik chce zapewnić sobie odpowiednią przestrzeń do wzrostu i rozwoju.

Do tej pory, w poprzedniej siedzibie firmy, w zakładzie w Garching skupiano się głównie na badaniach i rozwoju produktów. Nawiązano liczne partnerstwa z różnymi producentami półprzewodników i uniwersytetami. Ośrodek był też wiele razy rozbudowywany, jednak wciąż był za mały  dla rozwijającej się firmy technologicznej. Otwarcie HIC w nowej lokalizacje daje firmie nowe, większe perspektywy i możliwości.

„Jesteśmy przekonani, że inwestycja w HIC szybko się zwróci i osobiście jesteśmy bardzo wdzięczni prof. Würthowi za tę inwestycję. W końcu będziemy mogli połączyć naszą wiedzę w zakresie rozwoju, połączyć obszary specjalistyczne i wspólnie opracowywać przyszłe technologie. Nie możemy się doczekać wszystkiego, co nas czeka”. – mówi Thomas Schrott, dyrektor generalny Würth Elektronik eiSos i szef jednostki biznesowej Grupy Würth.

Würth Elektronik ma również swój oddział w Polsce, który  zlokalizowany jest we Wrocławiu.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama