reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© CATL
Przemysł elektroniczny |

Rozpoczęła się produkcja chińskich ogniw w Niemczech

Pierwsza, poza Chinami, fabryka CATL rozpoczęła w grudniu seryjną produkcję ogniw akumulatorów litowo-jonowych. Docelowo CATL zainwestuje w Niemczech ok. 1,8 miliarda euro.

Jak czytamy w komunikacie prasowym firmy, pierwsza partia ogniw litowo-jonowych zjechała seryjnie z nowo zainstalowanej linii produkcyjnej. Instalacja i uruchomienie pozostałych linii idą zgodnie z planem. Firmie CATL bardzo zależy na przyspieszeniu produkcji, by móc jak najszybciej dostarczyć ogniwa europejskim klientom.

„Rozpoczęcie produkcji dowodzi, że dotrzymaliśmy obietnicy złożonej naszym klientom jako niezawodny partner w branży i pozostajemy zaangażowani w europejską transformację e-mobilności, nawet w tak trudnych warunkach, jak pandemia.” – powiedział Matthias Zentgraf, prezes CATL na Europę – „Ciężko pracujemy, aby zwiększyć produkcję do pełnych mocy produkcyjnych, a jest to nasz główny priorytet na nadchodzący rok”.

CATL otrzymał w kwietniu tego roku zezwolenie na produkcję ogniw akumulatorowych od kraju związkowego Turyngii, co pozwala na uzyskanie początkowej mocy 8 GWh rocznie. Jednak inwestując łącznie ok. 1,8 miliarda euro, CATL planuje w przyszłości osiągnąć zdolność produkcyjną na poziomie 14 GWh i stworzyć łącznie do 2000 nowych miejsc pracy w Niemczech.

CATL to chińskie przedsiębiorstwo projektowo-wytwórcze założone w 2011 roku, specjalizujące się w produkcji technologii akumulatorów litowo-jonowych do pojazdów elektrycznych.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama