reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Atlas Copco
Przemysł elektroniczny |

Szwedzkie przedsiębiorstwo rozrasta się w USA

Firma Edwards, będąca częścią Grupy Atlas Copco, rozpoczęła działalność w dwóch nowych zakładach produkcyjnych w Arizonie i Massachusetts, aby wesprzeć szybko rozwijający się północnoamerykański rynek półprzewodników.

„Zwiększamy naszą obecność w Stanach Zjednoczonych, aby być blisko naszych klientów, którzy poczynili duże inwestycje w produkcję półprzewodników w USA.” — powiedział Geert Follens, Business Area President Vacuum Technique – „Elastyczne operacje, zwiększona wydajność i lokalne dostawy są niezbędne do wspierania naszych klientów, a nasze inwestycje Chandler i Haverhill odegrają kluczową rolę w dalszym rozwoju bezpiecznej, wydajnej i zrównoważonej środowiskowo produkcji chipów w Ameryce Północnej”.

Zakład o powierzchni 200 000 stóp kwadratowych w Chandler w Arizonie rozpoczął działalność pod koniec listopada. Prowadzone są tam prace nad regeneracją i montażem pomp próżniowych oraz innego sprzętu niezbędnego do funkcjonowania nowych fabryk półprzewodników. Zatrudnienie znajdzie tu 200 osób.
Z kolei nowym ośrodek w Haverhill, na północ od Bostonu w stanie Massachusetts, został uruchomiony w połowie grudnia. Tutaj połączono zakład produkujący kriopompy oraz działalność badawczo-rozwojową. Do pracy w tej lokalizacji zostanie przeniesionych 280 stanowisk z zakładu w Chelmsford. Ponadto utworzonych zostanie dodatkowych 60 wakatów. 

Fabryki zaprojektowano zgodnie z ideą zrównoważonej produkcji. Wyposażono je w możliwość recyklingu wody, ładowania pojazdów elektrycznych, panele słoneczne, a nawet dwie podziemne jednostki retencyjne do gromadzenia wody w celu zasilania okolicznych drzew i kształtowania krajobrazu.

Oprócz nowych obiektów w Chandler i Haverhill, Atlas Copco ogłosił niedawno inwestycję w nowy zakład produkujący suche pompy w hrabstwie Genesee w stanie Nowy Jork. Tam zostanie utworzonych około 600 miejsc pracy.

Atlas Copco to szwedzkie przedsiębiorstwo założone w 1873 roku. W 2021 r. firma osiągnęła przychody w wysokości 111 miliardów SEK, czyli ok. 46,91 mld zł, a liczba zatrudnionych pracowników wyniosła 43 000 osób.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1