reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Rosomak
Przemysł elektroniczny |

Rosomak z nowym kontraktem na ok. 450 mln zł

Polskie przedsiębiorstwo z Siemianowic Śląskich zajmujące się produkcją transporterów opancerzonych podpisało umowę z Agencją Uzbrojenia na dostawę kolejnej partii Wozów Ewakuacji Medycznej – Rosomak WEM. Nowy kontrakt opiewa na 29 pojazdów, które mają zostać dostarczone na przełomie lat 2024-2026.

Jak czytamy w komunikacie prasowym Rosomaka, Wóz Ewakuacji Medycznej zbudowany jest na podwoziu bazowym KTO 8x8 Rosomak. Jest przeznaczony do zbiórki rannych i porażonych z pola walki, udzielania pierwszej pomocy medycznej obejmującej zarówno opatrywanie ran i urazów oraz podtrzymywanie podstawowych czynności życiowych.

Wóz Ewakuacji Medycznej od Rosomaka został specjalnie podwyższony w tylnej części kadłuba pojazdu, żeby zapewnić możliwość szybkiej ewakuacji rannych, z których trójka może znajdować się w pozycji leżącą. Przedsiębiorstwo należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej podkreśla również, że wnętrze zostało zaprojektowane tak, by zapewnić wygodną i ergonomiczną pracę personelowi medycznemu. Wóz Ewakuacji Medycznej pomieści załogę w składzie: dowódca pojazdu, podoficer sanitarny, dwójka sanitariuszy oraz kierowca – mechanik. Dodatkowym atutem pojazdu jest możliwość prowadzenia nie tylko obserwacji, ale również obrony własnej. Wariant WEM posiada wszystkie walory typowe dla pojazdów rodziny Rosomak, jak wysoka mobilność, pływalność, możliwości transportu oraz wysoki stopień ochrony – czytamy dalej komunikacie.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama