reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Osram
Biznes |

Clay Paky sprzedany firmie ARRI AG

Firma ams OSRAM zawarła ostateczną umowę sprzedaży swojej działalności w zakresie oświetlenia rozrywkowego Clay Paky firmie ARRI AG z siedzibą w Niemczech. Transakcja podlega zwyczajowo przyjętym warunkom zamknięcia.

Na mocy tej umowy ams OSRAM realizuje ostatnią z transakcji zbycia, o których poinformowała firma w komunikacie prasowym.

Firma Clay Paky, została założona w 1976 r. i przejęta przez firmę OSRAM w 2014 r. Swoją siedzibę ma w Seriate we Włoszech. Z kolei ARRI AG, z siedzibą w Monachium w Niemczech, jest projektantem i producentem systemów kamer i oświetlenia, a także rozwiązań systemowych dla przemysłu filmowego, nadawczego i medialnego, z ogólnoświatową siecią dystrybucji i serwisu.

„Przejęcie Clay Paky to strategiczna, długoterminowa inwestycja w naszą działalność oświetleniową. Clay Paky cieszy się uznaniem premium na rynku oświetlenia rozrywkowego, podczas gdy ARRI jest uznawany za producenta premium w dziedzinie oświetlenia filmowego i telewizyjnego. Ta pozycja premium obu marek pokazuje, że obie firmy idealnie do siebie pasują i mogą dalej rozwijać swoją działalność w ramach zjednoczonej spółki macierzystej.” – powiedział dyrektor generalny ARRI, dr Matthias Erb.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1