reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© BYD
Przemysł elektroniczny |

Chiński producent zbuduje fabrykę samochodów w Europie

BYD chce w przyszłości produkować samochody elektryczne w Europie. Według chińskiego producenta taka decyzja znalazłaby bezpośrednie przełożenie na wzrost rynku na Starym Kontynencie.

Jak powiedziała agencji Bloomberg kierownik BYD Stella Li, chiński producent planuje co najmniej jedną fabrykę samochodów osobowych w Europie. Dla rozwoju BYD wydaje się kluczowy dobór lokalizacji. 

Stella Li nie zdradziła jednak zbyt wielu szczegółów. Nie wiadomo więc w jakiej części Europy planowana jest fabryka, ani kiedy nastąpiłyby decyzje dotyczące zarówno samej inwestycji, ani budowy. 

Poza budową własnej europejskiej fabryki, BYD chciałoby również wzmocnić swoją działalność eksportową. Nie wiadomo jednak czy wszystkie modele sprzedawane w Europie, byłyby tu również produkowane. Li powiedziała natomiast w rozmowie z Bloombergiem, że koncern zakupił własne statki, ponieważ żadna z ofert firm spedycyjnych nie spełniało oczekiwań chińskiego producenta. 

BYD chce początkowo wprowadzić na rynek trzy modele pojazdów elektrycznych w niektórych krajach europejskich. Wprowadzenie dwóch kolejnych planowane jest na przyszły rok. W samych Niemczech chiński producent chce sprzedać sześciocyfrową liczbę samochodów elektrycznych w 2026 r.

Chińskie przedsiębiorstwo zostało założone w 2003 roku w Shenzhen w Chinach. Zajmuje się produkcją samochodów osobowych i autobusów, zarówno z napędem elektrycznym, jak i z hybrydowym.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama