reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny |

PIT-Radwar i WZE podpisały umowę na ok. 39 mln zł

PIT-Radwar S.A. oraz Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A. podpisały umowę dotyczącą oprogramowania Surveillance Management System (SMS).

Jak pisze PIT-Radwar w komunikacie prasowym, SMS odpowiada za przesyłanie lokalnej informacji o sytuacji powietrznej, z polskich sensorów do IBCS (Integrated Air and Missile Defense Battle Command System), a także zarządza rozpoznaniem – w szczególności sensorami przeznaczonymi dla zestawów WISŁA: P-18PL i SPL. Podsumowując: SMS będzie wspierało współdziałanie IBCS z polskim systemem obrony powietrznej.

Oprogramowanie SMS będzie korzystać z rozwiązań wdrożonych w systemie kierowania i dowodzenia walką PRZELOT-SAMOC, opracowanym przez PIT-RADWAR, z zachowaniem wszystkich funkcjonalności związanych ze wsparciem kierowania walką ugrupowania obrony powietrznej – czytamy dalej.

Opracowanie oprogramowania SMS jest jednym z założonych celów pierwszej fazy Programu WISŁA. Przypomnijmy, że zamierzeniem Programu WISŁA jest zapewnienie Siłom Zbrojnym RP zdolności do zwalczania środków napadu powietrznego, tych klasycznych oraz rakiet batalistycznych. 

reklama
reklama
February 01 2023 23:01 V20.12.5-1