reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Sygnis
Biznes |

Do Sygnis S.A. dołącza Policy Advisor, Aleksander Arabadźić

Polska spółka deeptechowa prowadząca projekty R&D w zakresie technologii hardware’owych, poinformowała, że powiększyła swój zespół o Policy Advisora. Na to stanowisko zatrudniony został Aleksander Arabadźić.

Nowy Policy Advisor w Sygnis to prezes i współtwórca Akademii Kadr Europejskich, specjalizuje się w stosunkach międzynarodowych w zakresie komunikacji i Public Affairs. Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uczelni Nauk Społecznych w Łodzi. Zawodowo zajmuje się̨ głównie relacjami biznesu z nauką, współpracy z samorządem terytorialnym w zakresie polityk europejskich oraz bezpieczeństwem energetycznym. 

Jak podało Sygnis w komunikacie prasowym, wcześniej Aleksander Arabadźić doradzał oraz monitorował na zlecenie najlepszych uczelni w Warszawie najnowszych, proponowanych oraz przyjętych rozwiązań prawnych Unii Europejskiej w zakresie polityki regionalnej oraz polityki zewnętrznej; edukacji i bezpieczeństwa cywilnego. Koordynował również współprace uczelni w zakresie możliwości składania wniosków w ramach programów europejskich (Horyzont 2020, COSME, ERASMUS). Pomagał w organizacji wizyt zagranicznych oraz podejmowanie delegacji zagranicznych w Warszawie na zlecenie Przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej w Senacie RP oraz Rektora Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ze względu na wykształcenie i pochodzenie posiada doświadczenie związane z handlem i współpracą międzynarodową z krajami byłej Jugosławii ze wskazaniem na Chorwację.

„Zerwane łańcuchy dostaw, epidemia i wojna w Europie, a przede wszystkim nieuchronnie zbliżająca się recesja gospodarcza bez litości wyciągają na wierzch niedoskonałości i zaniedbania europejskiej gospodarki. To branża deeptechowa i innowacyjne firmy takie, jak Sygnis S.A będą lokomotywą, którą przywróci nam konkurencyjność.” – komentuje Aleksander Arabadźić, Policy Advisor Sygnis S.A.

W Sygnis Arabadźić jako Policy Advisor będzie odpowiadał za współpracę międzynarodową, bezpieczeństwo, a także za polsko-ukraińskie relacje. 

„Trudne czasy tworzą silne i odporne firmy. A silne firmy potrzebują najlepszych ludzi. W dobie dynamicznego rozwoju Spółki i skomplikowanej sytuacji geopolitycznej podjęliśmy decyzję o poszerzeniu naszej drużyny o doświadczonego specjalistę w zakresie Policy. Sygnis S.A. kontynuuje i zwiększa rozwój marki w branży zbrojeniowej, bezpieczeństwa oraz jeszcze intensywniej zaznacza swoje wsparcie dla walczącej Ukrainy.” – mówi Andrzej Burgs, CEO i Prezes Zarządu Sygnis S.A.

Sygnis S.A. to dynamicznie rozwijająca się spółka deeptechowa, która prowadzi projekty badawczo-rozwojowe w zakresie technologii hardware’owych. Obecnie rozwija kilkadziesiąt projektów, rozwiązując problemy w obszarach nowych technologii przyrostowych, biotechnologii, energetyki i nanotechnologii. Sygnis SA jest notowana na rynku NewConnect od grudnia 2021 roku.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama