reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© SunRoof
Biznes |

SunRoof wzmacnia kadrę zarządzającą

Pisaliśmy niedawno o przedsięwzięciach polsko-szwedzkiego startup’u. Dziś firma poinformowała o zmianach i wzmocnieniach w kadrze zarządzającej: Piotr Przybysz objął stanowisko COO a Marcin Rulnicki funkcję CFO.

Jak podaje firma w komunikacie prasowym, SunRoof kończy 2022 rok z przytupem i przygotowuje się do ekspansji na kolejne rynki europejskie. W związku z tym potrzebne były zmiany. Piotr Przybysz jako Chief Operations Officer będzie odpowiedzialny za działania operacyjne SunRoof, a Marcin Rulnicki jako Chief Financial Officer odpowiadać będzie za obszar finansowy.

Jak podano, Piotr Przybysz ma ponad 20-letnie międzynarodowe doświadczenie w zarządzaniu procesami w obszarze produkcji, łańcucha dostaw, logistyki, jakości i digitalizacji procesów operacyjnych. Przez 14 lat był dyrektorem zarządzającym w grupie Dellner. Wcześniej przez 8 lat pracował w Danfoss jako dyrektor operacji, a do niedawna współpracował również z EATON Automotive jako program manager EMEA Vehicle Group.

„Misja SunRoof jest bliska mojemu sercu. Wierzę, że OZE to megatrend, świat chce być bardziej „zielony” i świat rzeczywiście tego potrzebuje. SunRoof to młoda, ale rozpoznawalna marka, a zgrany zespół doświadczonych i pełnych energii founderów w krótkim czasie zbudował kulturę organizacyjną, którą postrzegam jako unikalną i sprzyjającą tworzeniu wartości. Dlatego z radością dołączyłem do zespołu z głębokim pragnieniem, by służyć moim doświadczeniem w dalszym rozwoju, skalowaniu i doskonaleniu organizacji, zdolnej do zaspokajania, a nawet wyprzedzania potrzeb dynamicznie rosnącego rynku.” – mówił w komunikacie Piotr Przybysz, COO SunRoof.

Z kolei Marcin Rulnicki jest managerem z 20-letnim doświadczeniem, które zdobywał na wysokich szczeblach zarządzania finansami w międzynarodowych organizacjach. Przez 12 lat pracował w Asseco, przez 9 lat pełniąc obowiązki dyrektora finansowego Grupy Asseco South Eastern Europe. Zarządzał również zespołami finansowymi w firmach inwestujących w nieruchomości jak Heitman czy Zachodni Fundusz Inwestycyjny NFI. Doświadczenie zdobywał także w Arthur Andersen oraz EY. 

„Cieszę się, że mogłem dołączyć do zespołu SunRoof. Wierzę, że połączenie świetnego produktu w perspektywicznym sektorze z unikalną energią pracowników firmy i doświadczeniem jej założycieli to recepta na sukces tego przedsięwzięcia. Nie bez znaczenia przy podejmowaniu tej decyzji był fakt, że prywatnie szczerze podzielam wartości firmy. Mam nadzieję, że moje doświadczenie pomoże w zbudowaniu pod marką SunRoof globalnego gracza w sektorze OZE.” – mówił Marcin Rulnicki, CFO SunRoof.

SunRoof w ostatnich dwóch latach rozwijał swoją działalność w Polsce, Szwecji i Niemczech. Jak podaje firma, do tej pory startup sprzedał dachy solarne za łączną kwotę ok. 150 mln zł.

„Naszą ambicją zawsze było budowanie silnej, globalnej organizacji. Udało nam się już zdobyć pozycję lidera na rynku i najszybciej rosnącej firmy w naszej branży. Piotr i Marcin dołączają do SunRoof w ważnym dla nas momencie, gdy chcemy zapewnić dostęp do zdecentralizowanych systemów zielonej energii właścicielom domów w całej Europie. Swoim doświadczeniem i ekspercką wiedzą wzmacniają naszą zdolność do dalszego, dynamicznego rozwoju.” – tłumaczył w komunikacie Lech Kaniuk, Co-Founder i CEO SunRoof.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama