reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© GreenWay
Przemysł elektroniczny |

Prawie 400 punktów ładowania od GreenWay dla InPostu

GreenWay Polska poinformował, że zainstalował 201 stacji ładowania aut elektrycznych w centrach logistycznych należących do InPostu. Współpraca obu firm zaowocowała również postawieniem ogólnodostępnych ładowarek DC.

Jak czytamy w komunikacie prasowym firmy, stacje ładowania przeznaczone dla elektrycznej floty InPostu stanęły w 30 różnych miejscach w Polsce. Wśród nich znalazły się 24 ładowarki DC o mocy 60 kW, w tym jedna o mocy 120 kW, 164 ładowarki AC 2x22 kW i 13 ładowarek AC 1x22 kW. Ponadto w 20 lokalizacjach zainstalowane zostały również rozwiązania dynamicznego zarządzania mocą – EMS.

Oprócz instalacji stacji ładowania dla InPostu, GreenWay zajmuje się również budową przyłączy do sieci energetycznej, zarządzaniem, serwisem technicznym stacji, a także zapewnia dostęp do rozbudowanych raportów pozwalających na zarządzanie infrastrukturą ładowania i flotą pojazdów.

„Ważnym elementem naszego zaangażowania we współpracę z InPost jest także doradztwo w zakresie zastosowanych rozwiązań technicznych dotyczących infrastruktury ładowania oraz inteligentnego zarządzanie dostępną mocą w obiektach, gdzie znajdują się ładowarki.” – mówił w komunikacie prasowym Aleksander Czapczyk, Dyrektor Działu Sprzedaży GreenWay Polska.

Kolejny krok współpracy obu firm, to budowa ładowarek w bliskim sąsiedztwie Paczkomatów InPostu. Jak podaje firma GreenWay, do tej pory uruchomiono sześć takich urządzeń. Elektryczna flota InPostu liczy ponad 300 samochodów.

„Rozbudowa sieci ładowarek na oddziałach własnych ma dla nas szczególne znaczenie, ze względu na strategię dekarbonizacji grupy InPost. Wierzymy, że nowe technologie i trendy powinny zostać uwzględnione w planach rozwoju miast, dlatego równocześnie pracujemy nad wdrażaniem ogólnodostępnej sieci pod wspólną okleiną InPost i GreenWay.” – mówił Sebastian Anioł, Dyrektor Działu Innowacji Logistycznych InPost.

GreenWay Polska jest częścią międzynarodowej grupy GreenWay, która działa w obszarze elektromobilności i koncentruje się na Europie Środkowo-Wschodniej. Firma istnieje od 2011 r., a w Polsce od 2016 r. GreenWay posiada obecnie 650 stacji ładowania, w Polsce ma ich już 465. 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2