reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© SEMI
Analizy |

W tym roku rozpoczęto budowę 33 nowych fabryk półprzewodników na całym świecie

SEMI przewiduje, że światowy przemysł półprzewodnikowy zainwestuje ponad 500 mld USD w 84 zakłady produkujące chipy, których budowa rozpoczęła się lub rozpocznie w latach 2021-2023. Analitycy dodają, że segmenty takie jak motoryzacja i obliczenia o wysokiej wydajności napędzają wzrost wydatków.

W tym roku nastąpił rekordowy wzrost liczby fabryk produkujących półprzewodniki. W tym roku padł rekord, bowiem rozpoczęto budowę 33 zakładów. Na przyszły rok planuje się budowę 28 kolejnych.

„Najnowsza aktualizacja prognozy SEMI World Fab Forecast odzwierciedla rosnące strategiczne znaczenie półprzewodników dla krajów i wielu gałęzi przemysłu na całym świecie” – powiedział Ajit Manocha, prezes i dyrektor generalny SEMI, w komunikacie prasowym – „Raport podkreśla znaczący wpływ rządowych zachęt na zwiększanie mocy produkcyjnych i wzmacnianie łańcuchów dostaw. Przy optymistycznych długoterminowych perspektywach dla branży, rosnące inwestycje w produkcję półprzewodników mają kluczowe znaczenie dla stworzenia podstaw dla sekularnego wzrostu napędzanego różnorodnymi, pojawiającymi się zastosowaniami”.

Amerykańska ustawa Chips and Science Act zapewniła regionowi pozycję lidera na świecie pod względem nowych wydatków kapitałowych. Rządowa inicjatywa sprzyja tworzeniu nowych obiektów do produkcji chipów i wspiera ekosystemy dostawców. Przewiduje się, że od 2021 do przyszłego roku w obu Amerykach rozpocznie się budowa 18 nowych obiektów.

Z kolei szacuje się, że Chiny przewyższą liczebnie wszystkie inne regiony pod względem liczby nowych zakładów produkujących chipy. Planowane jest utworzenie 20 fabryk obsługujących dojrzałe technologie.

Oczekuje się również, że napędzane przez europejską ustawę o chipach inwestycje w Europie i na Bliskim Wschodzie w nowe zakłady półprzewodnikowe osiągną historyczny szczyt w regionie, a w latach 2021-2023 rozpocznie się budowa 17 nowych fabryk.

Analitycy podają, że Tajwan ma rozpocząć budowę 14 nowych obiektów, Japonia i Azja Południowo-Wschodnia sześciu, a Korea trzech.  


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama