reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Kitron
Biznes |

Kitron celuje w 10 mld NOK przychodów

Pisaliśmy niedawno, że norweska firma podniosła prognozy swoich przychodów za 2022 rok. Wczoraj Kitron ogłosił natomiast, że zwiększa swoje ambicje i stawia sobie za cel osiągnięcie przychodów w wysokości ponad 10 mld NOK w 2027 roku, czyli ok. 4,52 mld zł.

Kitron planuje zwiększyć również marżę operacyjną (EBIT) powyżej 8%, a także zwrot z kapitału operacyjnego (ROOC) powyżej 25%. 

Jak czytamy w komunikacie prasowym firmy, obecny popyt jest nadal silny, a Kitron spodziewa się przychodów w wysokości od 6 700 do 7 300 mln NOK w 2023 r., czyli ok. 3 028 – 3299 zł. Oczekuje również, że zysk operacyjny (EBIT) wyniesie od 450 do 550 mln NOK (mniej więcej 203 – 249 mln zł).

„W ciągu ostatnich lat wykazaliśmy potencjał wzrostu Kitrona poprzez konsekwentny wzrost organiczny uzupełniony celowymi przejęciami, przy jednoczesnej poprawie marż. Utrzymujemy zdrowy bilans a od 2014 roku co roku wypłacamy dywidendę.” — powiedział Peter Nilsson, dyrektor generalny Kitron.

Firma podkreśla, że utrzymuje swój długoterminowy cel wzrostu organicznego na poziomie 10% rocznie. Zaznacza też, że akwizycje zwiększają dynamikę wzrostu organicznego. Tym samym firma nie zamierza spocząć na laurach, ma duże ambicje, a w oparciu o analizy zakład postęp w zakresie marż i zwrotu z kapitału. 

„Nie widzę powodu, dla którego pozytywne tendencje Kitrona nie miałyby się utrzymywać w nadchodzących latach. Nasz rynek rośnie, a nasza baza klientów obejmuje zdrową mieszankę odpornych na recesję sektorów rynku, takich jak obronność/lotnictwo oraz urządzenia medyczne, a także firmy korzystające z megatrendów w sektorach elektryfikacji i łączności. Obsługujemy tych klientów za pośrednictwem wysoce wydajnych obiektów i wykazaliśmy udaną ekspansję zdolności produkcyjnych poprzez przejęcia i projekty typu greenfield” — podsumowuje Nilsson.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama