reklama
reklama
reklama
© Volkswagen Group
Przemysł elektroniczny |

Volkswagen odkłada decyzję o gigafabryce w Europie Środkowo-Wschodniej

Agencja Reutersa pisze, że Volkswagen odłożył podjęcie decyzji w sprawie lokalizacji planowanej gigafabryki akumulatorów do samochód elektrycznych w Europie Środkowo-Wschodniej po 2022 roku. Koncern wskazał, że problemem jest obecna sytuacja gospodarcza.

„Volkswagen AG i jego producent akumulatorów PowerCo stale oceniają odpowiednie lokalizacje pod swoją kolejną gigafabrykę w Europie” – napisał Volkswagen w e-mailach z komentarzami dla Reutersa – „Do tej pory nie podjęto żadnych decyzji, proces oceny trwa”.

Agencja informacyjna CTK informowała wcześniej, że decyzja zostanie przesunięta o kilka miesięcy, czytamy dalej w artykule. Wśród rozważanych lokalizacji dla zakładu, który powinien rozpocząć produkcję baterii w 2027 roku, były Czechy. Pod uwagę brano również Węgry, Polskę i Słowację. 

„Nie ma presji, aby działać, ponieważ w świetle obecnych okoliczności potrzebujemy więcej czasu na podjęcie decyzji” – skomentował Volkswagen.

Planowana przez Volkswagena fabryka ogniw akumulatorowych w Europie Środkowo-Wschodniej byłaby czwartą w ramach planu budowy sześciu takich fabryk w całej Europie do końca dekady, pisze Reuters.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-2