reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Customcells
Biznes |

Customcells zebrał 60 mln euro w rundzie finansowania

Niemiecka firma planuje wykorzystać pieniądze na rozwój latania elektrycznego. CEO Customcells Dirk Abendroth ogłasza ambitny kurs rozwoju.

Europejski fundusz klimatyczny VC World Fund przewodził rundzie finansowania jako główny inwestor wraz z rodzinnym biurem Abacon Capital z siedzibą w Hamburgu. W  przedsięwzięciu uczestniczyły również Vsquared Ventures i Porsche.

Customcells dąży do objęcia wiodącej roli na światowym rynku akumulatorów premium. W tym celu firma pomyślnie zakończyła rundę finansowania serii A i zebrała łącznie 60 mln euro. Customcells zamierza wykorzystać pieniądze na rozszerzenie działalności w zakresie elektryfikacji ruchu lotniczego. Obejmuje to certyfikaty wydane przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) i Federalną Administrację Lotnictwa USA (FAA).

Firma zamierza znacznie zwiększyć działalność badawczo-rozwojową. Konkretnie, w 2022 roku zarejestrowanych zostanie łącznie 50 patentów, które w kolejnych latach mają zostać znacząco rozbudowane – czytamy w komunikacie prasowym.

„Naszym celem jest stworzenie i ukształtowanie nowego segmentu premium na międzynarodowym rynku ogniw akumulatorowych. Obejmuje to następną generację ogniw akumulatorowych, które są dostosowane do potrzeb naszych klientów. Customcells ma stać się globalnym graczem – główną marką premium w globalnym biznesie ogniw akumulatorowych.” – mówi Dirk Abendroth, dyrektor generalny Customcells Group od maja 2022 r.

Dotychczasowy inwestor, Vsquared Ventures, po raz kolejny zwiększył swój udział w spółce. W przypadku Porsche w rundzie finansowania uczestniczył drugi istniejący inwestor. Inwestor zalążkowy 468 Capital od początku wierzył w pomysły Customcells, nie zamierza więc rezygnować z inwestycji i dalej pozostanie zaangażowany w firmę w przyszłości, podobnie jak Primepulse. Założyciele Customcells, Leopold König i Torge Thönnessen, pozostaną największymi udziałowcami firmy po uzyskaniu finansowania.

Fundusz Światowy inwestuje wyłącznie w firmy dysponujące technologiami klimatycznymi, które mogą potencjalnie zaoszczędzić co najmniej 100 milionów ton ekwiwalentu CO2 rocznie. W tym celu inwestor venture capital opracował własną metodologię zwaną Climate Performance Potential lub CPP.

Customcells – z oddziałami w Itzehoe i Tübingen (Niemcy) – jest odłamem Fraunhofer-Gesellschaft. Od ponad dziesięciu lat zajmuje się rozwojem i seryjną produkcją ogniw akumulatorów litowo-jonowych. Firma działa w całym łańcuchu wartości, od rozwoju, poprzez certyfikację i produkcję seryjną, aż po recykling.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1