reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

PKC Group rozszerza swoją działalność na Litwie

Pisaliśmy niedawno, że PKC Group zatrudni nawet 500 pracowników dotkniętych redukcją w MAN. Teraz, dowiadujemy się, że PKC Group planuje rozszerzyć swoją działalność również w Kłajpedzie, gdzie utworzy 100 dodatkowych miejsc pracy.

PKC Group, będący częścią Motherson Group, jest obecny na Litwie od 2014 roku. Wtedy to firma otworzyła swój pierwszy zakład w litewskim Poniewieżu. W tym roku PKC Group uruchomił kolejną fabrykę na Litwie, w Kłajpedzie, gdzie produkuje wiązki przewodów do samochodów ciężarowych i maszyn rolniczych. 

„Od 2014 roku nasze zatrudnienie wzrosło czterokrotnie. Dziś jesteśmy jedną z największych firm produkcyjnych w kraju, zatrudniającą 2400 pracowników w dwóch miastach – Poniewieżu i Kłajpedzie.” – mówi Marius-Florin Dinescu, dyrektor zarządzający Grupy PKC Litwa.

Grupa PKC poinformowała w komunikacie, że nie zamierza na tym poprzestać i będzie dalej rozszerzała swoją działalność na Litwie. Żeby sprostać zamówieniom, firma musiała zwiększyć moce produkcyjne. Zdecydowała się więc na utworzenie 100 dodatkowych miejsc pracy w nowo powstałej fabryce w Kłajpedzie. Poszukiwani są technicy jakości, operatorzy montażu, pracownicy zajmujący się obsługą materiałów i technicy utrzymania ruchu. 
Motherson Group odnotował w latach 2021-2022 przychody na poziomie 10,5 mld USD, co planuje firmę w gronie 25 największych dostawców motoryzacyjnych na świecie.


reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama