reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Biznes |

Amerykańska firma zabezpiecza zdolności produkcyjne półprzewodników SiC

Dana Incorporated podpisała długoterminową umowę z niemieckim producentem modułów mocy, Semikron Danfoss, w celu zabezpieczenia dostaw półprzewodników z węglika krzemu, zaprojektowanych tak, aby były skalowalne w wielu formatach chipów.

Skierowane do wielu programów klientów na rynku pojazdów lekkich, pojazdów użytkowych i pojazdów terenowych, półprzewodniki będą wykorzystywane w konstrukcjach falowników Dana z węglika krzemu. Mają one zapewnić wyższą wydajność systemu i gęstość mocy w kompaktowej obudowie dla średnich i wysokonapięciowych aplikacji inwerterowych, co przekłada się na możliwość zwiększenia zasięgu.

„Ponieważ nadal zwiększamy nasze duże zaległości w programach zelektryfikowanych, pozostaniemy w czołówce technologii inwerterowych, które mają kluczowe znaczenie dla zarządzania energią zużywaną w pojeździe.” – mówił w komunikacie prasowym Christophe Dominiak, dyrektor ds. technologii w Dana.

Dominiak twierdzi też, że wieloletnia umowa na dostawy z Semikron Danfoss zapewni Danie strategiczną przewagę, zapewniając firmie dostęp do półprzewodników z węglika krzemu w miarę rozszerzania wykorzystania technologii w celu dostarczania wydajnych rozwiązań.

„Koncentrujemy się nadal na budowaniu solidnego łańcucha dostaw dla naszych produktów elektrodynamicznych i cieszymy się, że możemy pozyskiwać półprzewodniki od silnego i doświadczonego producenta, takiego jak Semikron Danfoss” — dodaje Craig Price, starszy wiceprezes Dana ds. zakupów i rozwoju dostawców —  „Umowa zabezpiecza zdolność Dany do zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania naszych klientów w szerokim zakresie zastosowań pojazdów”.

Platforma eMPack firmy Semikron Danfoss jest zoptymalizowana pod kątem technologii węglika krzemu i wykorzystuje w pełni spiekaną technologię bezpośredniego prasowania, co pozwala na tworzenie kompaktowych, skalowalnych i niezawodnych falowników.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2