reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© WZE S.A.
Przemysł elektroniczny |

Kolejna międzynarodowa współpraca w PGZ

Należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A. z Zielonki podpisały niedawno umowę z amerykańskim przedsiębiorstwem technologicznym Northrop Grumman. Umowa dotyczy współpracy w zakresie umieszczenia systemu IBS w kabinach dowodzenia, które zostaną wyprodukowane przez polski przemysł dla systemu Wisła.

Jak podaje portal Defence 24, umowa zawarta pomiędzy spółką z Zielonki a Northrop Grumman jest następstwem podpisanego we wrześniu kontraktu przez WZE S.A. oraz Agencję Uzbrojenia na kwotę ponad 500 mln zł.

„WZE jako jedna z pierwszych firm na świecie będzie współpracować z Northrop Grumman w obrębie systemu IBCS. To duża szansa dla WZE ze względu na ustanowienie zupełnie nowych kompetencji w polskim przemyśle, w tym know-how w zakresie integracji systemu IBCS oraz dostosowanie tego systemu do współpracy z polską siecią C2.” - cytuje Małgorzatę Kobylarczyk, Prezes Zarządu Wojskowych Zakładów Elektronicznych S.A., portal Defence 24.

Zgodnie z umową, polska spółka będzie odpowiadała za integrację sensorów oraz efektorów z systemem zarządzania obroną powietrzną IBCS. Jest to kolejny krok ku wzmocnieniu znaczenia polskiego przemysłu zbrojeniowego. 

„Nasz niedawny kontrakt z WZE jest bardzo dobrym przykładem partnerstw strategicznych, rozwijanych przez Northrop Grumman we współpracy z polskim przemysłem. Nasze wspólne wysiłki wraz z WZE doprowadzą do wdrożenia do służby IBCS jako elementu modernizacji Zintegrowanej Obrony Powietrznej i Przeciwrakietowej Polski.” - mówił dla portalu Chuck Johnson, Senior Director and Site Lead, Northrop Grumman Polska.

Jest to kolejna umowa współpracy pomiędzy Northrop Grumman a firmą należącą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama