reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Biznes |

JR Holding zainwestuje w polskiego producenta laserów 1 mln euro

JR Holding poinformował dziś, że podpisał z Fluence, jej założycielami oraz innymi inwestorami umowę w sprawie inwestycji w spółkę.

Aktualizacja; grudnia 07, 2022 2:31 PM

Jak czytamy w komunikacie, inwestycja ma polegać na podwyższeniu kapitału Fluence, a co za tym idzie, objęciu przez JR Holding 71 nowo utworzonych udziałów za równowartość kwoty 1 mln euro, które stanowić będą 7,07% kapitału spółki po podwyższeniu. Zgodnie z umową inwestor będzie musiał wpłacić 25% kwoty bezpośrednio po podpisaniu dokumentów, a pozostałą część do 15 stycznia przyszłego roku. 

Fluence powstało w 2016 roku. Zajmuje się budową laserów femtosekundowych, wyjątkowo odpornych na wstrząsy, wibracje i różne niesprzyjające warunki środowiskowe. Produkty spółki znajdują zastosowanie w przemyśle, w elektronice, polimerach, półprzewodnikach, świetle LED, obróbce różnych powierzchni, a także w biofotonice, medycynie i nauce. 

Szerokie zastosowanie wysokiej jakości ultraszybkich laserów i duże zapotrzebowanie na te produkty przyciągnęły nasze zainteresowanie, tym bardziej że w naszym portfelu już są spółki które stosują lub mogą zastosować urządzenia oferowane przez FLUENCE. To daje nam pewność, że produkty spółki są pożądane w branżach przyszłości i zweryfikowane rynkowo. Wraz z kompetentnym zespołem polskich naukowców gwarantuje to, w naszej ocenie, dynamiczny rozwój firmy – deklaruje January Ciszewski, inwestor i Prezes JR HOLDING.

Zainwestowane przez JR Holding środki we Fluence, pozwolą spółce rozwijać się – zostaną przeznaczone na skalowanie mocy produkcyjnych oraz na powiększenie zespołu. Spółka liczy bowiem na pozyskanie kolejnych wysoko wykwalifikowanych inżynierów, a także specjalistów od marketingu i sprzedaży, ponieważ zależy jej na globalnej komercjalizacji produktów. 

Posiadamy bogaty zakres produktów, które oferujemy do zastosowań w branżach od produkcji, przez biofotonikę i naukę aż po medycynę. Cieszymy się, że udało nam się zamknąć rundę inwestycyjną w której w sumie ze środkami z JRH pozyskamy ponad 2 mln EUR – te środki pozwolą nam na szybki wzrost produkcji i sprzedaży w najbliższym czasie – dodał dr Michał Nejbauer, współzałożyciel i Prezes FLUENCE.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama