reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PixabayUnsplash
PCB |

Kolejne przejęcie wśród producentów PCB

ICAPE Group – globalny dystrybutor technologii płytek drukowanych – ogłosił nabycie 100% udziałów w Grupie MMAB, szwedzkiego producenta i dystrybutora PCB.

„Przejęcie Grupy MMAB kształtuje Grupę ICAPE na więcej niż jeden sposób. Konsolidujemy naszą obecność w Europie Północnej, wzmocnioną już latem zeszłego roku sojuszem z MON PRINT, jednocześnie realizując naszą politykę przemysłową z nową fabryką produkcyjną w Europie. Przejęcie Grupy MMAB potwierdza cel zewnętrznego wzrostu ustalony na rok 2022, a mianowicie zapewnienie 35 mln euro dodatkowych przychodów. Dzięki naszej sprawdzonej zdolności do dokonywania przejęć, zamierzamy kontynuować tę ofensywną strategię w krótkich i bardziej odległych terminach przy zachowaniu polityki optymalizacji naszej organizacji i solidnego wzrostu organicznego.” – stwierdził Cyril CALVIGNAC, dyrektor generalny ICAPE Group.

Przejęcie to zwiększa obecność Grupy ICAPE w Europie Północnej jako dystrybutora PCB. Jest to również kolejny krok ku wdrożeniu strategii przemysłowej ogłoszonej w październiku 2022 roku. Christelle Bonnevie, dyrektor ds. przemysłowych firmy, ma zająć się integracją fabryki Grupy MMAB z Grupą ICAPE. Bonnevie ma skoncentrować się na rozwoju przemysłowym zakładu i optymalizacją jego wydajności.

„Jesteśmy bardzo dumni z dołączenia do ICAPE Group, jednego ze światowych liderów w dystrybucji PCB. Dzięki temu sojuszowi umożliwiamy naszym klientom korzystanie z pełnego zakresu usług o wysokiej wartości dodanej, niezależnie od tego, czy technicznych, logistycznych lub poświęconych jakości i pozyskiwaniu dostawców. Oprócz naszej wiedzy technicznej i naszej specyficznej sieci dostawców, wnosimy do ICAPE Group europejską platformę produkcyjną, która zaspokoi zapotrzebowanie klientów poszukujących lokalnej produkcji.” – mówił Tobias HJELM, dyrektor generalny MMAB Group.

MMAB Group to szwedzki producent i dystrybutor płytek PCB w małych ilościach oraz prototypów na zasadzie ekspresowej dostawy. Jego działalność skoncentrowana jest głównie na Skandynawii, choć posiada również dwie filie w Europie Środkowo-Wschodniej – na Węgrzech i w Czechach, a także centrum zaopatrzenia i logistyki w Chinach. MMAB Group posiada ponad 200 aktywnych klientów z branży motoryzacyjnej, kolejowej, obronnej i medycznej. Za okres ostatnich dwunastu miesięcy, liczonych od 30 września 2022 roku, firma osiągnęła przychody w wysokości 132 mln SEK (ponad 12 mln euro) i EBITDA prawie 20 mln SEK (ponad 1,8 mln euro).

Grupa ICAPE z kolei została założona w 1999 roku jako ekspert technologiczny w łańcuchu dostaw PCB. Posiada 30 spółek i silną obecność w Chinach. W 2021 roku grupa wygenerowała skonsolidowane przychody w wysokości 169 mln euro.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama