reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Globalwafers
Przemysł elektroniczny |

Tajwański producent półprzewodników rozpoczął budowę fabryki w Teksasie

GlobalWafers, trzeci co do wielkości producent płytek krzemowych, zorganizował uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę swojej najnowszej fabryki płytek 300 mm w Sherman w Teksasie. Tajwański producent dąży do zwiększenia swojej strategicznej obecności w łańcuchu dostaw półprzewodników w Stanach Zjednoczonych.

Budowana przez GlobalWafers fabryka płytek krzemowych będzie pierwszą tego typu powstałą w Stanach Zjednoczonych od ponad 20 lat. Tym samym ma zaradzić krytycznemu niedoborowi krajowej podaży krzemu w USA, która spadła do mniej niż 1% popytu w świetle rosnącego wzrostu amerykańskich fabryk półprzewodników.

GlobalWafers podkreśla w komunikacie prasowym, że realizowana inwestycja, a zarazem ekspansja, możliwa jest dzięki finansowaniu CHIPS and Science Act, stanowym i lokalnym zachętom, a także silnemu wsparciu ze strony amerykańskich klientów. Klienci tajwańskiego producenta bardzo optymistycznie przyjęli informację o budowie fabryki w USA, o czym świadczą długoterminowe kontrakty na dostawy w kluczowych rynkach docelowych: motoryzacyjnym, mobilnym, komputerowym, konsumenckim i przemysłowym.

Oczekuje się, że produkcja nastąpi w przeciągu dwóch lat. 

Fabryka będzie zlokalizowana na terenie 58 ha, który zapewnia możliwości rozbudowy w przyszłości. 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2