reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Renex
Przemysł elektroniczny |

Renex rozszerza swoją działalność

Grupa Renex dodała do swojego portfolio usługę inspekcji rentgenowskiej, która umożliwia badanie jakości wyrobów gotowych, czyli np. kontrolę ich wymiarów, dokładności obróbki czy poprawności montażu.

Badania rentgenowskie w przemyśle umożliwiają dostrzeżenie tego, co było niewidoczne lub ukryte przy wcześniejszych kontrolach. Zaletą tej techniki jest na pewno jej nieinwazyjny charakter, ponieważ kontrola odbywa się za pomocą lamp rentgenowskich i nie wymaga ingerowania w strukturę obiektu. Tym samym umożliwia m.in. kontrolowanie, porowatości, wykrywanie pęknięć, skurczów czy niejednorodności materiałów.

Zastosowanie badań rentgenowskich w przemyśle to również znak naszych czasów i ogromnego postępu technologicznego. Do niedawna zastosowanie techniki rentgenowskiej wymagało budowy specjalnego schronu, stałego nadzoru, wielu licencji i szkoleń. Teraz produkuje się szczelne tuby rentgenowskie i co najważniejsze – odporne na promieniowanie kabiny rentgenowskie. 

Grupa Renex podaje w komunikacie, że oferuje inspekcję rentgenowską produktów za pomocą urządzenia  SEC X-EYE 5100F, które jest „wyposażone w przyjazne dla użytkownika oprogramowanie operacyjne zawierające narzędzia pomiarowe oraz umożliwiające nanoszenie komentarzy".

„System rentgenowski pozwala także na inspekcję pionowego wypełnienia lutowiem otworów metalizowanych przy montażu THT. Daje on również możliwość sprawdzenia prawidłowości montażu elementów BGA m.in. połączeń pomiędzy kulkami a polem lutowniczym na płycie PCB czy występowania ewentualnych zwarć pomiędzy komponentami. Obsługą urządzenia zajmują się wykwalifikowani inżynierowie posiadający certyfikaty IPC, dzięki którym klienci grupy RENEX mają pewność co do świadczonej usługi rentgenowskiej.” – czytamy w komunikacie grupy.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama