reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Kongsberg Maritime
Przemysł elektroniczny |

Kongsberg Maritime dostarczy bardziej ekologiczne statki

Norweskie przedsiębiorstwo technologiczne wygrało kontrakt z Pelagic Wind Services o wartości 300 mln NOK (ok. 136 mln zł) na dostawę zaawansowanego projektu statku i wyposażenia dla dwóch nowych CSOV, które zostaną zbudowane w stoczni Cochin Shipyard w Indiach.

Kongsberg Maritime zmodernizuje swoje projekty, by zapewnić najwyższy poziom funkcjonalności i bezpieczeństwa, przy jednoczesnym obniżeniu zużycia paliwa i usprawnieniu właściwości morskich. Firma zapewnia, że nowe statki będą mogły bezpiecznie i wydajnie działać w każdej sytuacji, przy możliwie najmniejszym wpływie na środowisko. Przy projekcie brano pod szczególną uwagę bezpieczeństwo, komfort, a nawet dobre samopoczucie załogi.

„Cieszymy się, że możemy współpracować z Kongsberg Maritime w celu opracowania statku nowej generacji, który jest mocno skoncentrowany na zrównoważonej eksploatacji, bezpieczeństwie i wydajności” – mówił Andre Groeneveld, dyrektor generalny Pelagic Wind Services.

Kompleksowy pakiet wyposażenia obejmuje kompletny hybrydowy układ napędowy napędzający wysokowydajne pędniki azymutalne z magnesami trwałymi. Jest to połączone z automatyką okrętową nowej generacji, maszynami pokładowymi, systemami zasilania elektrycznego, instrumentami, konsolami mostkowymi i systemami monitorowania statków.

Proponowane przez Kongsberg Maritime innowacyjne rozwiązania mają się znaleźć bezpośrednie przełożenie na środowisko, ponieważ umożliwią prowadzenie operacji portowych bez konieczności używania silników Diesla. 

„Ten kontrakt oznacza silną pozycję Kongsberg Maritime na rynku morskiej energii wiatrowej i dołącza do serii kontraktów już przyznanych w tym segmencie” – mówłi Per Ståle Nykrem, dyrektor sprzedaży ds. projektowania statków w segmencie energii odnawialnej w Kongsberg Maritime – „Nasz nowy projekt UT 5519 HL oraz kompleksowy pakiet wyposażenia, który opracowaliśmy dla tych statków, pokazuje, jak wiele uwagi i wysiłku poświęcamy na ułatwianie i zachęcanie do zrównoważonych operacji morskich”.
Statki zostaną dostarczone w 2025 roku.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2