reklama
reklama
© Foxconn Przemysł elektroniczny |

COVID nadal sprawia kłopoty Foxconnowi

Dostawca Apple, Foxconn, nie spodziewa się, że jego fabryka w Zhengzhou w Chinach wznowi pełną produkcję do końca grudnia, a nawet na początku stycznia. Powodem pogarszająca się sytuacja związana z ponownym wybuchem epidemii COVID.

Największy na świecie dostawca EMS stwierdził w poniedziałek, że jego przychody w listopadzie spadły o 11,36% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Spadek ten odzwierciedla problemy produkcyjne związane ze strategią kontroli epidemii COVID-19 w Chinach.

„Obecnie ogólna sytuacja epidemiczna została opanowana, a listopad to najbardziej dotknięty epidemią okres.” – pisze firma w raporcie o przychodach.

Foxconn w dalszym ciągu twierdzi, że oprócz relokacji mocy produkcyjnych różnych fabryk, rozpoczął również rekrutację nowych pracowników i stopniowo zmierza w kierunku przywracania mocy produkcyjnych do normy.

Jednak źródło Foxconn powiedziało Reuterowi, że przywrócenie pełnej produkcji będzie możliwe prawdopodobnie dopiero gdzieś pod koniec grudnia lub na początku stycznia.

reklama
reklama
February 01 2023 23:01 V20.12.5-2