reklama
reklama
reklama
reklama
© Aptiv
Przemysł elektroniczny |

Aptiv kończy przejęcie Intercable Automotive Solutions

Aptiv sfinalizował przejęcie 85% udziałów w Intercable Automotive Solutions od Intercable S.r.l.

Intercable Automotive Solutions ma wzmocnić pozycję Aptiv w zakresie systemów architektury pojazdów. Transakcja została wyceniana na 595 milionów euro.

"Intercable Automotive Solutions jeszcze bardziej wzmacnia nasze możliwości w zakresie projektowania i dostarczania w pełni zoptymalizowanych rozwiązań architektury wysokiego napięcia, które zmniejszają wagę, masę i koszty pojazdów." - mówił w komunikacie prasowym Kevin Clark, prezes i dyrektor generalny Aptiv - "Wykorzystując globalny zasięg Aptiv, Intercable Automotive Solutions będzie w stanie rozszerzyć swój ślad i dostarczyć innowacyjne technologie większej liczbie klientów na całym świecie. Jesteśmy podekscytowani, że możemy powitać ich w zespole Aptiv".

Intercable Automotive Solutions będzie działać jako samodzielna jednostka biznesowa w ramach segmentu Signal & Power Solutions firmy Aptiv i będzie nadal rozwijać się na rynku pod swoją obecną marką.

Aptiv to przedsiębiorstwo powstałe w 1999 roku ze struktur General Motors z siedzibą w Dublinie. Firma zatrudnia ponad 160 tys. pracowników w 46 krajach. W Polsce Aptiv działa w Gdańsku, Jeleśni oraz w Krakowie, gdzie ma swoje Centrum Techniczne. 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1