reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Mesko
Przemysł elektroniczny |

MESKO realizuje dodatkowe zamówienia dla Polski

Pisaliśmy niedawno, że polski producent branży zbrojeniowej podpisał kontrakt na dostarczenie kilkuset systemów rakietowych PIORUN dla Sił Zbrojnych Królestwa Norwegii. Teraz MESKO informuje, że dostarczył kolejne kilkuset Piorunów oraz kilkudziesiąt zestawów startowych dla Sił Zbrojnych RP. Pod koniec grudnia przekazane zostaną kolejne.

W 2016 roku MESKO podpisało z Siłami Zbrojnymi RP umowę na dostarczenie systemów rakietowych Piorun oraz zestawów startowych. W połowie tego roku do umowy został podpisany aneks, który zwiększył zamówienie o około 3500 rakiet oraz 600 zestawów startowych. Mesko ma czas do 2026 roku na realizację zamówienia. 
Dotąd wszystkie dostawy  były realizowane zgodnie z harmonogramem.

„Cieszymy się bardzo, że kolejne zastawy rakietowe PIORUN trafiają na wyposażenie polskiej armii. Wojsko Polskie jest głównym odbiorcą naszego sprzętu i realizacja zamówień na potrzeby Sił Zbrojnych naszego kraju jest dla priorytetem. Dzięki ciężkiej pracy załogi MESKO dostawy odbywają się terminowo. Kolejne zamówienia na nasze wyroby dowodzą, że Ministerstwo Obrony Narodowej, które wsłuchuje się w opinie użytkowników, docenia wysoką jakość i klasę naszego sprzętu.” – mówiła Elżbieta Śreniawska, Prezes Zarządu Mesko S.A.

Konflikt na Ukrainie sprawił, że Pioruny stały się rozpoznawalne, zyskując opinię niezawodnego sprzętu. W efekcie polska firma podpisała już kontrakty z USA, Estonią oraz Norwegią, a kolejne umowy są przygotowywane.

Mesko zwiększa zatem swoje moce produkcyjne. Jak pisze firma z Polskiej Grupy Zbrojeniowej na swojej stronie, w tym roku zostanie wyprodukowanych około 600 Piorunów, w przyszłym około tysiąca, a później produkcja dojdzie do 1,5 tysiąca rocznie. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2